Львівські лікарі прооперували дитину з рідкісною патологією

Дермоїдні кисти трапляються з частотою 1 на 40 тисяч дітей.

«У 5-річного Олексія дермоїдна кіста була досить великою та розташована в ділянці перенісся, біля ока над лівою орбітою, на спинці і під кістками носа. Вперше хлопчика прооперували у віці 1-го року лікарі іншої лікарні. Тоді кісту видалили лише частково. Відтак, цього разу спеціалісти «ОХМАТДИТу» забрали кісту повністю зі спинки та під кістками носа. Операція пройшла успішно. Ринопластичний метод – суттєво складніший, але він не залишає помітного шраму у дитини», – розповів отоларинголог Роман Новосільський.

Як зазначають у Центрі дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ», здебільшого такі кісти проявляються на першому році після народження дитини або у старшому віці.

Дермоїди – це порожнини, або норицеві ходи, вистелені епітелієм із різноманітними додатками шкіри, включаючи волосяні фолікули, сальні та потові залози. Кіста поступово збільшується, деформуючи навколишні тканини. Залежно від розміщення та поширення вона може зумовлювати лише косметичний дефект, але в деяких випадках може мати внутрішньочерепне поширення та спричиняти загрозу для життя людини.

Загалом з 2016-го року в Центрі дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ» прооперували 14 дітей з дермоїдними кістами. Наймолодшому пацієнту – 1 рік. 4 втручання зробили після операцій в інших клініках. Після втручань дітей спостерігають протягом 7-ми років, рецидивів немає.

Читайте також: У Львові планують призупинити опалювальний сезон