Дівчинка із Закарпаття Емілія народилася з синдромом П’єра-Робена та розщілиною м’якого і твердого піднебіння. Хірурги львівського Охматдиту успішно прооперували дитину та нормалізували її стан.
Про це повідомили у пресслужбі медзакладу.
«Ситуація була дуже складна»: мультидисциплінарна команда лікарів Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит» провела успішне операційне втручання та подальше лікування, яке тривало понад рік, маленькій Емілії з рідкісним синдромом П’єра-Робена та розщілиною м’якого і твердого піднебіння», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що сім’я приїхала до Львова із Закарпаття одразу після народження Емілії задля лікування щелепно-лицевої вади.
Синдром П‘єра Робена зустрічається з частотою один випадок на 10 – 30 тисяч новонароджених. Такі вади спричиняють асфікцію у дитини. Лікарі вирішили встановити маляті трахеостому задля кращого і легшого дихання.
«У дітей з таким діагнозом є порушення ковтання. Відтак, вони можуть 1-2 раз ковтнути добре, а на наступний раз рідина чи їжа потрапляє у дихальні шляхи. Коли це відбувається, то розвивається аспіраційна пневмонія. Дитина була у реанімації на ШВЛ, бо поступила у вкрай важкому стані. Ми ліквідували цей аспіраційний синдром (наявність їжі у дихальних шляхах). Потім дитина їла тільки через назогастральний зонд – трубку, що ставлять у шлунок через ніс. З цією трубкою вона прожила 10 місяців», – розповів торакальний хірург Олег Ленів.
Емілії у 9 місяців провели успішну операцію по закриттю розщілини піднебіння. Через два місяці після операції дитину поступово деканюлювали, тобто забрали трахеостомічну трубку. Надалі Емілія буде під постійним спостереженням лікарів.
Читайте також: Персоналізовану ЛеоКарт можна оформити онлайн: як це зробити