Рекреаційна терапія для ресоціалізації українських ветеранів. Хорватські захисники із 17 до 25 вересня приймали у себе українських військових.
Про це повідомляє Львівська міськрада.
У таборі «Велі Йоже», що у місті Савудрія, українських ветеранів навчали водним видам спорту та реабілітували ментально. В реабілітаційній програмі брали участь українські ветерани з інвалідністю, учасники важких боїв під Маріуполем, учасники бригади спеціального призначення Національної гвардії України «Азов», військові, які брали участь у звільненні Бучі, та інші захисники.
Дайвінг-клуб хорватських воєнних інвалідів «Немо-Адріатик» започаткував такий проєкт ресоціалізації українських захисників як власний внесок у відновлення українських військових та України загалом. Основна мета проєкту: створити умови для найякіснішої ресоціалізації та реабілітації українських ветеранів, а в майбутньому - започаткувати схожу програму в Україні.
П’ятнадцятеро учасників з України мали змогу здобути необхідні знання і навички, щоб пізніше, за сприяння фундації UNBROKEN та Львівської міської ради, створити аналогічний в Україні, залучивши досвід хорватських колег. Адже ресоціалізація – це те, що лише входить у життя українців, і означає допомогу військовим повернутися до звичного життя, вміння знову стати частинкою мирного суспільства.
Як розповів президент дайвінг-клуб хорватських воєнних інвалідів «Немо-Адріатик» Рене Ціповец, про приїзд першої групи українських ветеранів до Хорватії з метою якісної реабілітації домовились у квітні під час зустрічі у Львові з міським головою Андрієм Садовим.
«Наш дайвінг-центр «Немо-Адріатик» уже понад 20 років займається програмою ресоціалізації хорватських ветеранів і має в цій справі величезний досвід. Організатори та інструктори на волонтерських засадах і за власні кошти зреалізували цей проект, долучилися представники спецполіції, поліції, гвардійських бригад, добровольчих батальйонів та ветерани війни Хорватії за незалежність.
Програма ресоціалізації складалася з навчальних, спортивних, рекреаційних частин, включала теорію та практику – із пірнанням у відкритому морі», – зазначив Рене Ціповец.
Програма проєкту включала в себе заняття водними видами спорту: учасники дізналися теорію та основні техніки дайвінгу, знайомство зі спорядженням, практичний курс із пірнання. Також за допомогою інструкторів освоїли рекреацію на каяках, сап-дошках, гідроскутерах, мали терапевтичну їзду верхи та цінну комунікацію із хорватськими ветеранами, переймали від них досвід реабілітації.
Читайте також: Військових та членів їх родин у Львові запрошують на безкоштовне навчання бізнесу – реєстрація.