Ракетний удар по Львівщині: не найпотужніший, але підступний

Фото - сторінка у Facebook Андрія Садового.

Львівщина пережила ще один масований удар російськими ракетами. Наразі відомо, що обійшлося без загиблих, є багато поранених, руйнування цивільної інфраструктури поки що досліджується, але вже можна робити висновок, що воно не є критичним, але досить значне.

Що відбулося

Вранці 15 серпня російські війська завдали масованого удару по Україні, зокрема, по Львову, Луцьку, Дніпру, Смілі. Загарбники випустили щонайменше 28 крилатих ракет, сили ППО збили 16 із них.

За словами речника командування Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната, особливість цього удару в тому, що ракети знову змінювали напрямок руху, щоб обійти українську протиповітряну оборону. Чимало з них були спрямовані на західні області України, навіть у соцмережах з'явилася інформація, що це найпотужніший удар по заходу України.

"Я не знаю, звідки пішло це "найбільша атака". Можливо, хтось десь із телеграм-каналів це написав. Бачили ми і більші атаки. Різні регіони. І західні регіони, і центр, південь, північ. Та усі. 28 ракет – це не є та кількість, яка повинна нам казати, що це найбільша атака на захід нашої держави", – прокоментував цю інформацію Ігнат.

Що стосується Львівщини, то, за даними очільника Львівської ОВА Максима Козицького, вона отримала від ворога шість прильотів, одну ракету силам ППО вдалося збити.

Наслідки

У Львові пошкоджено близько 100 помешкань, вибито близько 500 вікон в будинках. Один з житлових будинків постраждав найбільше. Також значних руйнувань зазнав дитячий садок поруч.

"У постраждалому будинку є 70 квартир, по 10 в кожному під’їзді. Найбільше постраждали 6-й і 7-й під’їзди, що потребують заміни конструктивних елементів, там пошкоджено дах. Жертв немає", – повідомив Назарій Чорний, керівник управлінської компанії будинку.

Дитячий садочок "Казка" відвідує близько 70 дітей. Його приміщення постраждали дуже сильно: вибито всі вікна, всі міжкімнатні двері, пошкоджені дах і територія, куди влучила ракета.

За словами Андрія Закалюка, керівника управління освіти Львова, наразі батьки всіх дошкільнят повідомлені, дітей буде переведено до найближчих дитячих садочків в районі.

Щодо Львівської області, то, за даними очільника Львівської ОВА Максима Козицького, у Ставчанах Львівського району пошкоджені 15 житлових будинків в приватному секторі, з них 6 – критично. Також пошкоджені легкові автомобілі.

У селі Суховоля Львівського району уламками від ракет пошкоджені 4 житлових будинки в приватному секторі. Потерпілих нема. Станом на зараз триває обстеження пошкоджених будівель та ліквідація наслідків удару.

"Під час цієї ракетної атаки, на щастя, обійшлося без загиблих. Постраждали 15 людей. Наймолодшій потерпілій 10 років, найстаршій – 72. У більшості потерпілих подряпини й порізи через вибиті вікна, забої. П'ятьох людей госпіталізували", - зазначив Козицький.

Що буде далі

"Зараз необхідно провести спілкування з мешканцями, щоб вони знали, де вони зможуть тимчасово проживати, поки будуть тривати роботи з ліквідації наслідків. Ми діємо за існуючою процедурою – кожен мешканець отримає фінансову компенсацію за пошкоджені двері і вікна, щоб пошвидше приступати до відновлення. Найближчим часом визначимо, куди будемо відселяти мешканців, треба дати людям різні опції на вибір", - заявив мер Львова Андрій Садовий.

Щодо садочка ситуація трохи інша. За словами міського голови, треба дочекатися, коли рятувальники закінчать свою роботу, оцінити ситуацію і брати підрядну організацію для нагальної заміни вікон, дверей.

Як зазначив перший заступник міського голови Андрій Москаленко, за попередніми розрахунками, потрібно близько 20 млн грн для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Вже прийнято рішення про виділення цих коштів з резервного фонду.

Також керівництво ОСББ житлового будинку, що постраждав, має охарактеризувати остаточні пошкодження та обговорити з мешканцями потребу щодо відселення. Місто покриє всі видатки: заміна вікон, дверей, ремонтні роботи даху, тощо.

Також у мерії хочуть визначити і запропонувати людям місця для відселення – модульне містечко, готелі, орендоване житло, витрати на які покриватимуться з місцевого бюджету.

Крім того, за словами Максима Козицького, мешканці, чиї домівки зазнали руйнувань та пошкоджень, можуть на платформі Дія подати запит на отримання компенсації на ремонт. Максимальна сума відшкодування – 200 тисяч гривень.

Це знову тільки початок

Чому росія знову наносить удари по відверто тилових регіонах України зрозуміти водночас просто і складно. По-перше, тактику терору ніхто у кремлі не відміняв, і тому не треба дивуватися. По-друге, агресор не припиняє шукати слабкі місця у ППО України, виявляти можливі переміщення її складових. По-третє, російській пропаганді потрібна "картинка" уражень нібито критичної та військової інфраструктури, оскільки вразити "місця прийняття рішень" у столиці вона не здатна.

Звісно, пропагандистська частина такого "плану" скоріше корисний наслідок, ніж мета, але у ситуації, коли керівництву російського міністерства вбивств та особисто путіну треба робити грізне обличчя під час невдач СВО в цілому – якраз те, що треба.

Це погано насамперед для пересічних мешканців тилової України загалом та Львівщини, зокрема. Бо становить загрозу для їх життя, помешкань, добробуту. Ситуація все більше починає нагадувати обстріли тимчасово окупованих територій росіянами, коли по тому ж Донецьку з Макіївки летить пакет "Граду", "чемодан" з гаубиці або 120-та міна, але пропагандисти називають це обстрілами з "Хаймарсів" або касетними боєприпасами з західної зброї "укронацистами". Таким чином вони ніби виправдовують власні безглузді обстріли мирного населення, мовляв, дивіться, що "укропи" роблять. Тут теж є певне віддзеркалення: втратили важливий опорник на півдні та піднялося виття серед "воєнкорів" – отримай, Львів, або будь-яке інше місто. А заодно можна запустити машину пропаганди на кшталт: "дивіться, Київ захищають, а інші міста – нікому не важливі". Російський гебельс завжди має буде у виграші – такі правила кремлівської гри.

Подібні хаотичні обстріли тилових регіонів України можуть і, напевно, будуть повторюватися. В них буде і раціональне зерно, зрозуміле військовим фахівцям, але точно не займатиме головне місце у загальному плані. І саме тому дуже складно аргументовано відповісти на питання: "Нащо воно треба кремлю, якщо терор мирного тилу ніяк не впливає на ситуацію на фронті і міжнародне становище?"

Хіба що процитувати відомий вислів Бориса Нємцова про кремлівського фюрера: "путін – йо***тий".

Читайте також: Руйнування у Львові внаслідок обстрілу: пошкоджено близько 100 помешкань.

Партнерський спецпроект
11:00, Сьогодні