Упродовж трьох днів з 3 по 6 серпня на території середньовічної наскельної фортеці Тустань відбудеться низка заходів.
Про це повідомляє Управління туризму та курортів ОВА.
Захід в науково-популярному форматі проходитиме у селі Урич на Сколівщині, а його організували задля збереження культурної спадщини українців.
«Це нагода відчути себе середньовічним лучником, взяти участь у штурмі фортеці, пізнати особливості гончарного ремесла, ткацької справи, столярства чи ковальства. Тут ви зможете набратись сил, відпочити в приємній атмосфері разом з командою реконструкторів, археологів, майстрів ремісників, дізнатись багато цікавого і пізнавального та обмінятись з нами досвідом у сфері збереження культурної спадщини», – зазначили організатори.
На території діятимуть: стрільбище, кузня, гончарна майстерня, ткацтво територія військових маневрів, стройової підготовки, кухня. На цих локаціях у визначені години можна буде взяти участь, долучитись до ремесла, виконання побутових справ. Протягом днів таборування будуть також набирати загони добровольців для ознайомлення та відпрацювання техніки роботи бойового підрозділу.
Вартість входу: повний – 85 грн, пільговий – 45 грн.
Слід додати, що команда Тустані, за фінансування Українського культурного фонду, активно працює над реалізацією проєкту «Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості».
Результатом роботи будуть:
- створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації;
- облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань;
- створення інтерактивного музейного простору для дітей.
Довідка: Ту́стань – відома середньовічна фортеця і одночасно митниця XII—XVI століть. Це давньоруський наскельний оборонний комплекс, розташований в Карпатах поблизу с. Урич, що на південь від Борислава.
Унікальна пам'ятка історії, археології, архітектури та природи, яка розташована серед лісового масиву і є складовою частиною Державного історико-культурного заповідника "Тустань".
Колись ця фортеця була волосним центром і митним пунктом на соляному шляху з Дрогобича на Закарпаття. Тут в XIV – XVI століттях головною збирали соляне мито і мито за прогін худоби.
Читайте також: У Львові реставрують велику стодолу XX століття.