Оскільки мова йде про буферну зону Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і ці будинки є памʼятками архітектури місцевого значення, то коректно буде вживати термін саме "реставрація", а не "відбудова".
Про це повідомив заступник міського голови з містобудування Львова Любомир Зубач, передає Львів. Містобудування.
"Ми ж не будемо уподібнюватися цій організації, яка навіть на другому році повномасштабного вторгнення не хоче називати речі своїми іменами і прямо не називає росіян винуватцями цього теракту у Львові…", - вважає він.
За даними Зубача, наразі місто розпочало невідкладні протиаварійні роботи. Насамперед мова про демонтаж елементів будівель, понівечених внаслідок ракетного удару. Ситуація ускладнюється тим, що у чотирьох будинках повністю знищене перекриття, відповідно пересуватися в ньому вкрай небезпечно. Тому було вирішено використати спеціальну будівельну техніку - підйомники, на яких будуть підніматися працівники та згори поступово здійснювати демонтаж. Це довше, але надійніше. Оскільки стан цих будинків гостроаварійний і загрожує повним обвалом.
Організовує роботи наше комунальне підприємство «Рембуд». Долучаються і приватні компанії. Зокрема хочу подякувати «Лев Девелопмент», яка активно допомагає на цій стадії робіт. Зокрема надали потрібну техніку.
"Після завершення невідкладних протиаварійних робіт місто замовить проект реставрації і лише після цього можна буде братися до робіт з відновлення. Управління охорони історичного середовища вже надало свої рекомендації і, звісно, вони будуть враховані. Масштаб робіт загалом великий. Але впевнений, з усім впораємося. Рухаємося виважено, але з максимальною швидкістю", - додав Зубач.
Читайте також: Стали відомі імена усіх загиблих внаслідок російського обстрілу у Львові.