Виплату здійснюють з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники.
У Львівському ОТЦК і СП пояснили, як здійснюється грошова виплата сім'ям військовополонених захисників.
За полоненими військовослужбовцями зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, а також додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн. Про це повідомили у пресслужбі Львівського ОТЦК та СП.
Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюють з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).
Слід зазначити, що за дорученням Міністра оборони України до військових частин, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доведено чіткий алгоритм щодо повідомлення сімей військовослужбовців, які перебувають у полоні, про порядок та перелік документів, необхідних для отримання ними належних полоненому військовослужбовцю грошових виплат.
До заяви додаються:
- копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
- довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
- копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
- копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
- копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті — копія сторінки паспорта з такою відміткою).
Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі. У випадках, коли ухвалюється рішення про відмову щодо виплати грошового забезпечення, обов’язково зазначаються підстави для такої відмови.
Ухвалення рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення у зв’язку з поданням не в повному обсязі документів не позбавляє заявників права звернутися до командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації) повторно після усунення причин, що стали підставою для відмови у виплаті.
Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення може бути оскаржено в судовому порядку.
Читайте також: Бійцям 82 ОМБр потрібна наша допомога. Збираємо на бронезахист