Середина літа — ще не найвищий пік мертвого сезону, але багато компаній працювали в режимі «відпустка». Як і минулого місяця, збереглась тенденція більше закривати старі вакансії, ніж відкривати нові. Динаміка зростання кількості вакансій, опублікованих на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна, до цього часу дуже незначна — не більше 5%.
Навіть в умовах «пляжного сезону» найкращі шанси знайти нову роботу були в IT-шників, фахівців із продажу й маркетологів. У традиційному змаганні між продажниками й програмістами за першість у кількості вакансій у цьому місця перемога була на боці останніх. Сфера продажів на другому місці. Далі традиційні лідери — маркетинг, пропозиції для молодих спеціалістів і адміністративний персонал. Значно зросла кількість вакансій у туристичній і банківській сфері, а також у сфері будівництва. Менше пропозицій у липні для бухгалтерів і спеціалістів у виробничій сфері.
Помітна також певна регіональна специфіка. Незважаючи на те, що лідери і в столиці, і в регіонах незмінні, в Києві за кількістю вакансій на третьому місці знаходяться маркетологи, а в регіонах — молоді спеціалісти. Адміністративний персонал значно більше затребуваний у столиці, ніж у регіонах, а представники робочих професій мають удвічі більше шансів добре працевлаштуватись на периферії, подалі від Києва.
Як завжди, більше половини всіх вакансій пропонують у Києві, на другому місці традиційно розташувався Донецьк, далі за кількістю пропозицій іде Дніпропетровськ, Харків, АР Крим. Цього місяця Крим витіснив Одесу й Львів із їх традиційно п’ятого і шостого місця в рейтингу регіонів.
ТОП-10 зарплат у Києві й регіонах
Зарплату, як у Києві, так і в інших регіонах, українські роботодавці вказують неохоче. У середньому близько 30% всіх вакансій публікуються з вказаним рівнем зарплатні. Цього місяця показник дещо вищий, ніж середній. Для Києва в цьому місяці із зазначенням майбутнього доходу було опубліковано 34% всіх вакансій, в регіонах — 38%. Найвищі зарплати цього місяця пропонують програмістам і працівникам керівної ланки. В ТОП-100 найкращих столичних зарплатних пропозицій увійшли також вакансії для спеціалістів з продажів, маркетологів і фінансистів. А от традиційні виробничі вакансії інженерів, керівників цехів і технологів цього місяця не потрапили навіть у сотню.
ТОП-10 зарплат у Києві (липень 2013)
Професія
Зарплата
1
.Net Team Leader
35 тис. грн.
2
Senior Java Developer
32 тис. грн.
3
Senior Python Developer
32 тис. грн.
4
Директор з розвитку в будівельну компанію
До 30 тис. грн.
5
Senior PHP Developer
20 тис. грн.
6
Ведучий HTML5 розробник
20 тис. грн.
7
Комерційний директор (системи безпеки)
16 тис. грн.
8
Фінансовий контролер
16 тис. грн.
9
Менеджер по роботі з ключовими клієнтами
16 тис. грн.
10
PR-менеджер
15 тис. грн.
Дещо по-іншому йдуть справи в регіонах. По-перше, рівень навіть топових зарплат дещо нижчий, ніж у столиці. По-друге, незважаючи на те, що вакансій з вказаним рівнем компенсації більше, вказують його в основному для лінійних спеціалістів. Таким чином, більшість вакансій, де фігурує зарплата, знаходяться у діапазоні 3-4 тис. грн. і нижче. По-третє, на відміну від столиці, як у ТОП-10, так і в ТОП-100 знайшлось місце для спеціалістів і управлінців виробничої та аграрної сфери, у той час як зарплати для програмістів зазначають значно рідше, ніж у столиці.
Топ-10 зарплат у регіонах (липень 2013)
Професія
Регіон
Зарплата
1
Директор виробничої компанії
Кривий Ріг
30 тис. грн.
2
Генеральний директор (управління інвестпроектами в Криму)
Ялта
24 тис. грн.
3
Регіональний менеджер
Одеса
18 тис. грн.
4
Розробник Android
Харків
18 тис. грн.
5
Директор агентства з продажу фін. послуг
Дніпропетровськ
10 тис. грн.
6
Територіальний менеджер з продажів
Львів, Одеса
8 тис. грн.
7
Менеджер зернового департаменту
Дніпропетровськ
8 тис. грн.
8
Спеціаліст із продажів
Одеса
6,5 тис. грн.
9
Регіональний коучер
Донецьк
6 тис. грн.
10
Маркетолог-аналітик
Одеса
5,5 тис. грн.
Затребуваність спеціалістів
У липні роботу шукали 45 546 спеціалістів. Незважаючи на спеку й розпал відпусток, це дещо більше, ніж попереднього місяця. Проте рівень конкуренції на ринку лишався незмінним — на одну вакансію претендувало в середньому 5 кандидатів. У сферах із найвищою конкуренцією цей показник досягав 10-11 кандидатів на місце, а в сферах із найнижчою конкуренцією одному кандидату могли пропонувати дві вакансії.