Які об'єкти на Львівщині зруйнувала росія з 24 лютого 2022 року.
Минув вже рік з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Не секрет, що держава-терорист веде цю війну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права. Цьому доказом є масові поховання в Бучі, Ірпені, Ізюмі, знущання над захисниками “Азовсталі”, російський теракт у Оленівські в’язниці, обстріл залізничної станції “Чаплино”, тихий терор на Херсонщині та ще інші масштабні злочини окупантів.
У рамках спецпроєкту “Війна за незалежність” журналістка 032.ua вирішила розповісти нашим читачам, які об’єкти на Львівщині була цілями для російських ракет.
У цьому матеріалі ми спробуємо відновити хронологію подій, починаючи з 24 лютого. Детально розкажемо про ракетні удару та їх наслідки.
Довідково. Усі фото та відео в матеріалі взяті з офіційних джерел. Вони публікувалися раніше та не несуть загрози, а лише є доказом військових злочинів росії...
24 лютого - ракетний обстріл військової частини на Львівщині
24 лютого близько 7:30 російські ракети вперше атакували Львівщину. Того дня 5 ракет ворога влучили у військову частину на Львівщині. На місці події розпочалася пожежа на складах. Туди негайно виїхали рятувальники. Відео обстрілу опублікувати у телеграм-каналі "Типовий Львів".
Обстріл військової частини на Львівщині 24 лютого
13 березня - масштабна ракетна атака на Яворівський полігон. Тоді загинуло понад 50 захисників
Це була одна з перших масштабних ракетних атак на Львівщині. Тоді армія росії випустила понад 30 крилатих ракет на Яворівський полігон. Масштаби руйнування військової інфраструктури були колосальними.
Внаслідок ракетного обстрілу тоді загинули понад 50 військових, в деяких джерелах можна зустріти інформацію про сотню загиблих захисників. Цього дня голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький повідомив, що цей полігон зруйнували повністю. В мережі почали з’являтися фото руйнувань полігону на Яворівщині.
Лише у жовтні стало відомо ім’я коригувальника вогню по цьому об’єкту. Ним виявився 73-річний колишній працівник КДБ Олександр Косторний. За даними прокурора, він надіслав російській розвідці карту з точними позначками важливих об’єктів інфраструктури, які в майбутньому також стали цілями російських загарбників.
Масова ракетна атака росії на Яворівський полігон
26 березня - ракетні удари біля Львова. Влучили в нафтобазу та завод.
26 березня росія продовжила терор критичної інфраструктури України. Цього дня армія рф випустила 4 ракети по Львівщині. 2 ракети влучили у нафтобазу поблизу Львова, а ще 2 у завод. Після завершення повітряної тривоги на місце події виїхали рятувальні служби. Працівники ДСНС понад 14 годин намагалися ліквідувати займання. Вогнеборці працювали усю ніч. На щастя, внаслідок того удару ніхто не загинув, однак 5 людей звернулися за допомогою до медиків.
5 квітня російські ракети на Львівщину випустили з території Білорусі. Того дня українські сили протиповітряної оборони (ППО) збили 2 крилаті ракети, уламки яких впали на цивільний об’єкт. Це був недіючий будинок, що розташований на окраїні міста. Про потерпілих нічого не відомо.
18 квітня - ракетний удар по шиномонтажу
Вранці 18 квітня росія випустила по Львівщині кілька крилатих ракет, одна з яких потрапила у цивільний об’єкт - шиномонтаж. Трагічний випадок трапився близько 8:30, коли працівники прийшли на роботу. Він вибухової хвилі близько 40 авто клієнтів СТО були знищені.
Відомо, що росія випустила чотири ракети з акваторії Каспійського моря. Три ракети влучили в об’єкти військової інфраструктури – склади, які не використовувались, одна – в будівлю шиномонтажу.
Внаслідок цієї атаки загинуло семеро людей, ще 11, у тому числі і дитина, отримали поранення різного ступеня важкості.
18 квітня російська ракета влучила в шиномонтаж у Львові
3 травня - російські ракети влучили в три електропідстанції на Львівщині
Ввечері, 3 травня, росія випустила з бомбардувальників Ту-95 або ж Ту-160 6 ракет в сторону Львова та області. Чотири ракети того дня влучили в 3 електропідстанції в області.
Внаслідок ракетного обстрілу 3 травня постраждало 2 людей, які перебували недалеко від місця вибуху. Їх у стані середньої тяжкості госпіталізували.
"У 58-річного постраждалого тупа травма грудної клітки. Чоловік із Закарпатської області, працює водієм. У 24-річного хлопця мінно-вибухові уламкові поранення лівого стегна та лівої руки. Провели операцію та видалили осколки. Потрібна ще як мінімум одна операція, щоб видалити осколки на інших ділянках", - пояснив Козицький.
Понад 85 тисяч домогосподарств та понад 12 населених пунктів повністю були знеструмлені. Ще 5 населених пунктів - частково. Приблизно 250 тисяч людей залишились без електропостачання. У свою чергу Укрзалізниця зупинила рух потягів, які курсували через Львів.
15 травня близько 4:30 - ракетний удар по військовому об’єкту у Яворівському районі, за 15 км від Польщі
Цей об’єкт був розташований усього за 15 кілометрів від Польщі, тобто від Євросоюзу. Тоді експерти говорили про те, що росія таким чином вирішила показати свої наміри вторгнутися у Європу. Про загиблих та поранених внаслідок цього удару нічого не відомо.
Удар по Яворівському району на Львівщині 15 травня
1 червня - ракетний удар по транспортній інфраструктурі у Стрийському районі.
1 червня близько 21:24 на Львівщині лунали сирени, а вже за декілька хвилин мешканці області почали повідомляти про вибухи. Тоді очільник області Максим Козицький у своєму телеграм-каналі повідомив, що ракета влучила у транспортну інфраструктуру Стрийського району (попередньо, залізнична колія). Внаслідок ракетної атаки тоді постраждали 5 людей, їх доправили в реанімацію.
2 серпня - ракетний удар по військовому об’єкту у Червоноградському районі.
2 серпня росія випустила по Україні 8 крилатих ракет, сім з яких збили сили ППО, однак одна таки потрапила на Львівщину. Влучила вона у військовий об’єкту у Червоноградському районі, що розташований неподалік міста Радехів. Одну будівлю тоді російська ракета зруйнувала повністю. На щастя, того дня ніхто не постраждав.
10 жовтня - масштабний ракетний обстріл Львова та області.
10 жовтня був один із найбільш масштабних обстрілів Львова з початку повномасштабного вторгнення. Його наслідки мешканці області “відчувають” до сьогодні. Це була атака ракетами на енергетичну інфраструктуру Львівщини.
Цього дня “повітряна тривога” тривала протягом 5 годин. За цей час ворог випустив по Львову 15 крилатих ракет, 7 з них вдалося збити ППО, однак 8 - влучили в цілі. Це були підстанції “Укренерго”.
Місто після цього залишилося без світла, води та зв’язку. Впродовж дня не курсував громадський електротранспорт, а аварійні бригади цілодобово працювали над ліквідацією наслідків обстрілу. Після цієї атаки школи та садочки працювали в дистанційному режимі тиждень. Про потерпілих внаслідок ракетної атаки нічого не повідомляли.
Саме цього дня з’явилися історичні кадри “темного Львова”
Історичні кадри знеструмленого Львова 10 жовтня
11 жовтня - ракетний удар по енергетиці Львівщини.
11 жовтня росія не залишила ідею остаточно знищити підстанції “Укренерго” на Львівщині. Цього дня рф повторно вдарила ракетами по двох електропідстанціях, які атакувала також 10 жовтня. Частина міста 11 жовтня залишилася без світла та води, однак станом на ранок 12 жовтня аварійні бригади відновили роботу критичних об’єктів.
Наслідки дводенної ракетної атаки виявилися значними. Станом на 23 жовтня повноцінно світло вдалося подати лише 80% користувачів.
13 жовтня - ракетний удар по військовому об’єкту у Золочівському районі.
13 жовтня 2 російські ракети влучили у військовий об’єкт, що у Золочівському районі, загалом ворог випустив 6 ракет. Чотири ракету вдалося збити силам ППО. За словами Максима Козицького, це повторне влучання у цей об’єкт. Цього разу росія знищила військове майно, на щастя ніхто не загинув.
15 листопада - одна з наймасовіших ракетних атак: в інфраструктуру влучили 13 ворожих ракет
Львівщина без світла та мобільного зв’язку - саме такі були наслідки масової атаки росії по критичній інфраструктурі області.
15 листопада тривогу оголосили о 14:15, а вже о 16:10 мешканці Львівщини чули перші вибухи. Загалом повітряна тривога тривала в області понад 4 години. Це була одна із наймасовіших ракетних атак на Львівщину. 13 ворожих ракет влучили в критичну інфраструктуру області. Через це без світла лишилося 700 тисяч будинків.
Внаслідок масової атаки 15 лютого постраждала 1 людина. 38-річного Романа у важкому стані одразу госпіталізували в реанімацію.
За даними голови Львівської військової адміністрації Максима Козицького, того дня енергетична інфраструктура області була критично пошкоджена. Того дня до ліквідвції наслідків обстрілу залучили 160 рятувальників та 29 авто ДСНС.
23 листопада - ракетний удар по електропідстанціях Укренерго на Львівщині: Львів опинився у темряві
Ще одна масова атака росія трапилася 23 листопада. Того дня були повторні ракетні удари по електропідстанціях Укренерго у області.
Через цю ракетну атаку Львів та область опинилися без світла. Громадський електротранспорт (трамваї та тролейбуси) перестав курсувати у Львові. Через відсутність світла деякі будинки у місті повністю залишилися без тепла та водопостачання.
Через ракетний обстріл стався збій у місцевій системі оповіщення. Про відбій повітряної тривоги повідомляли машини правоохоронців з гучномовцями. На території Львова та області розгорнули пункти обігріву, де мешканці могли випити теплого чаю та отримати доступ до інтернету.
Через ракетні удари 23 листопада понад 1,5 млн абонентів Львівського, Яворівського та Червоноградського районів залишилися без світла.
29 грудня - росія атакувала ракетами електропідстанції на Львівщині
29 грудня повітряна тривога тривала близько 3 годин. Армія росії випустила на Львівщину 6 крилатих ракет, з яких 2 влучили в електропідстанції. Найскладніша ситуація зі світлом була у Львова та навколишніх населених пунктах.
Через вибухи того дня 90% міста залишилося без електроенергії. У місті перестали курсувати трамваї та тролейбуси. У деяких будинках Львова були перебої з водопостачанням. Без електроенергії залишились 282 населені пункти, з них 76 частково.
14 січня - 2 російські ракети влучили в критичну інфраструктуру на Львівщині
Вдень, 14 січня, вся Україна опинилася під прицілом ворога. Армія росії того дня випустила на Львівщину 3 крилаті ракети, дві з них влучили в об’єкт критичної інфраструктури в області. Через це на місті потрапляння ракета виникла масштабна пожежа, яку ліквідовували рятувальники.
10 лютого - ракета росії впала біля автобусної зупинки на Львівщині
10 лютого ворог вкотре атакував Львівщину. Цього разу ворог уразив об’єкт енергетичної інфраструктури у області.
Того дня у Золочівському районі ракета впала за 4 метри від автобусної зупинки та не розірвалася, що і врятувало людей.
Ще одна крилата ракета окупантів впала неподалік санаторія у Львівському районі. Вибуховою хвилею пошкодилися вікна будівлі. На щастя, постраждалих немає. На місці події працювали рятувальники, енергетики та правоохоронці.
16 лютого - ракети влучили в інфраструктуру Дрогобицького району
Вночі 16 лютого у Львові та області лунали сирени. Армія росії випустила ракети по території України, три повітряні цілі вразили об'єкт критичної інфраструктури на Львівщині.
Про те, що повітряні цілі вразили об'єкт у Дрогобицькому району повідомили у Офісі Президента.
За даними голови Львівської військової адміністрації Максима Козицького, ніхто не постраждав. Усі працівники перебували в укриття, це і врятувало їхнє життя. Також очільник області повідомив, що на місці ракетного удару утоврилася прірва, а на сусідній вулиці зруйнувалася стіна магазину.
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма у своєму зверненні розповів, що під час прильоту ударною хвилею вибило шибки на декількох об'єктах комунальної інфраструктури.
Цей матеріал є довідковим, аби мешканці Львівщини не забували про ціну кожного сигналу “Відбій Повітряної Тривоги”...