На Львівщині почали активно роздавати повістки.
З початку січня 2023 року триває активна роздача повісток у Львові та області. “Запрошення до військкоматів” роздають на АЗС, біля під’їздів, поблизу супермаркетів та великих торгових центрів.
Серед львів’ян набувають популярності телеграм-канали, де повідомляють мешканцям про роздачу повісток у військкомати. Лише в однієї з таких груп майже 40 тисяч підписників.
Чи є законним вручення повісток у громадських місцях?Ще наприкінці червня 2022 року журналістка 032.ua спілкувалася з начальницею пресслужби Львівського ОТЦК та СП капітаном Марією Левко, як розповіла, що вручення повісток у будь-який громадських місцях (парках, ресторанах, торгових центрах та просто неба) не порушує жодного закону.
Отримати повістку під час військового часу можуть усі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років.
"Ми не порушуємо ніякого законодавства. Перед врученням повістки звіряються облікові дані та скеровується особу в РТЦК та СП за місцем реєстрації", - уточнила капітан Марія Левко.
Хто може вручити повістку чоловікам в Україні?Законність вручення повістки у громадському місці підтвердив і начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач. Про це військовослужбовець розповів у коментарі виданню АрміяInform.
Роман Горбач також додав, що повістку можуть вручати особи, які уповноважені територіальним центром комплектування (військкоматом). Серед них можуть бути керівники установи, керівники ЖЕКу й ОСББ та інші посадові особи.
"Повістка може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством. Як керівником установи, організації та підприємства, де працює призовник, так і, приміром, керівником ЖЕКу, ОСББ та іншими посадовими особами, які уповноважені територіальним центром комплектування вручати таку повістку", - пояснив Горбач.
Що загрожує чоловіку, який відмовився ставити підпис про отримання повістки?