У рамках редакційного спецпроєкту "ТОП від 032.ua" редакція створила добірку важливих подій у Львові, які відбулися у 2022 році.
Наразі добігає до завершення складний для всіх українців та українок 2022 рік. Попри повномасштабну війну в Україні, наші міста продовжують відбудовуватися і розвиватися. Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися, що змінилося у Львові за цей рік.
Перейменували вулиці міста, які мали назви, що асоціюються з рф
Міськрада Львова ухвалила рішення, що перейменують близько 40 вулиць міста. Йдеться про ті, що названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою.
Зокрема, змінили назву вулиці Некрасова на честь львів'янина, захисника України Юрія Руфа (Юрія Дадака), що загинув на війні у квітні цьогоріч; замість вулиці Рилєєва з'явилася вулиця у пам'ять про Івана Вакарчука; вулицю Герцена перейменували на пошану українського композитора, лідера ВІА "Ватра" Ігоря Білозіра. Перейменували вулицю Короленка на вулицю Тараса Бобанича "Хаммера".
Також змінили назву вул. Петра Чайковського та розділили її на дві частини. Зокрема, від просп. Шевченка до перетину з вул. Стефаника перейменували на вул. Мирослава Скорика, а від перетину з вул. Стефаника й у напрямку до Цитаделі - вул. Цитадельна.
Створили модульні містечка для переселенців
Через повномасштабну війну Львів став прихистком для багатьох людей, які вимушено виїхали зі своїх домівок. Зокрема, для переселенців у місті створили три модульні містечка. Усі ці будиночки - подарунок Україні від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Місто забезпечує їх комунікаціями (вода, світло, каналізування), організацією побуту та благоустрою, а також контролює.
Тривають роботи і над облаштуванням четвертого модульного містечка, яке є адаптованим до проживання у зимовий період. Передбачається, що там мешкатимуть 1100 людей.
Запрацював Центр "Незламні"
На базі Першого територіального медичного об'єднання Львова під патронатом Міністерства охорони здоров'я України діє Центр реабілітації "Незламні".
Це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, а там їх виготовляють. У центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
Відкрили центр підтримки "ЯМаріуполь"
Влітку у Львові на площі Галицькій запрацював центр підтримки переселенців "Я – Маріуполь". Тут маріупольці можуть звернутися до працівників центру з будь-яким питанням, також отримати гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу.
Завершили реставрацію фасаду Гарнізонного храму, яка тривала 2 роки
Влітку завершили основні ремонтні роботи фасаду Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла, що розташований на вулиці Театральній. Храм тепер постав у відновленому кольорі - світлому тоні. Це автентичний вигляд храму, який він був у XVII століття.
Сьогодні Гарнізонний храм став одним із культових для жителів. Тут також моляться за наших військових, зустрічають їх та проводять в останню дорогу.
Відкрили молодіжний центр Young Dovzhenko
На Сихові запрацював молодіжний центр Young Dovzhenko в "Центрі Довженка" проспекті Червоної Калини. Там проводять лекції; організовуватимуть книжкові та дебатні клуби; навчають, як ефективно управляти проєктами. Відвідувачі матимуть доступ до коворкінгу, що працюватиме при центрі.
Молодіжний центр Young Dovzhenko
Присвоїли назви трьом скверам
У Львові присвоїли назви трьом скверам у центральній частині міста. Так, ім’я українського письменника, політичного та громадського діяча Романа Іваничука матиме сквер біля пам'ятника "Товариство "Просвіта" на вулиці Лисенка.
На честь фундатора львівської школи фізіології, професора Адольфа Бека отримав назву сквер, що розташований на вулиці Академіка Богомольця. Скверу на вулиці Князя Романа присвоїли ім'я Леоніда Штейна - відомого шахіста, міжнародного гросмейстера.
Вулицю Стару ознакували як пішохідну зону
Вулицю Стару в центральній частині міста ознакували як пішохідну зону. На вулиці, завдовжки лише 110 метрів встановили відповідні дорожні знаки та антипаркувальні стовпці.
Облаштували "Пункти незламності"
Із середини листопада у Львові в низці локацій відкрили "Пункти незламності". Там жителі можуть тимчасово залишитися, зарядити телефони, отримати доступ до інтернету та зігрітися. Наразі в місті діє 21 "Пункт незламності", якими опікується міськрада:
- Залізничний район: вул. Повітряна, 20; вул. Виговського, 34; вул. Широка, 86Б.
- Шевченківський район: вул. Мазепи, 11; вул. Липинського, 11; вул. Кирилівська, 3а; вул. Шевченка, 350а; вул. Величковського, 58; вул. Кушевича, 1.
- Галицький район: Городоцька, 36; вул. Ф. Ліста, 1; вул. Сербська, 15;
- Личаківський район: вул. Пасічна, 49б; вул. К. Левицького, 67;
- Франківський район: вул. Володимира Великого, 14а; вул. Генерала Чупринки, 85; вул. Софії Караффи-Корбут, 10 (колишня Айвазовського).
- Сихівський район: просп. Червоної Калини, 66; просп. Червоної Калини, 38; просп. Червоної Калини, 81; вул. Стрийська, 79.
Крім того, як Пункти незламності від міста, так і від бізнесу можна знайти за посиланням: https://nezlamnist.gov.ua/.
Читайте також: Як змінювалася головна ялинка Львова впродовж 10 років - ФОТО
Фото на головній: Романа Балука