Чому не у всіх вимикають світло та загалом про ситуацію з електропостачанням у Львові та області

Розповідаємо про ситуацію з відключенням електроенергії на Львівщині. 

Окупанти продовжують обстрілювати об'єкти критичної інфраструктури. Після ракетних ударів 15 листопада на Львівщині та загалом в Україні проблеми з електропостачанням. Фахівці працюють, щоб налагодити систему та не було "блекауту", тому запровадили графік відключення світла.

Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися, яка ситуація на Львівщині та чому електроенергію вимикають нерівномірно для всіх споживачів. 

Про графік відключення світла на Львівщині 

У "Львівобленерго" зазначили, що можуть впроваджувати графік аварійних відключень або графік погодинного відключення електроенергії, якщо це потрібно.

Аварійні відключення вводять негайно за розпорядженням "Укренерго", коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі України, тоді взагалі немає орієнтовних годин відключення. Графік погодинних відключень застосовують планово, може бути не дотримано в межах двох-трьох годин. 

На Львівщині зараз діє цілодобовий графік вимкнень за годинами і днями тижня. Його можна переглянути на сайті "Львівобленерго" у розділі "Чому немає світла (https://poweroff.loe.lviv.ua/)". Також публікуємо посилання із групами споживачів, як вимикають електроенергію: 

Чому у когось вимикають постійно, а у когось завжди є світло

Наразі багато жителів Львівщини зазначає, що електроенергію вимикають нерівномірно для всіх споживачів. Фахівці "Львівобленерго" пояснили, чому так відбувається.

Зокрема, це можливо, тому що під час формування графіків насамперед враховується наявність на лінії електропередачі об'єктів критичної інфраструктури, медичних закладів, а також можливість швидкого оперативного відключення та включення електроенергії. Частина споживачів можуть бути підключені до лінії, від якої заживлено об'єкт критичної інфраструктури, якого не вимикають, через це електроенергія присутня і у цих будинках

"Коли будували і планували Львів, ніхто не передбачав, що ми будемо мати планові чи позапланові відключення. Якщо на лінії, яка заживляє ваш будинок, розташована лікарня чи стратегічне підприємство, напевно, енергетики відключати світло не будуть. З іншої сторони відключення будуть. І тут нема ніякої справедливості, є реалії сьогоднішнього часу", - прокоментував мер Львова Андрій Садовий.  

Що каже Садовий про ситуацію з електропостачанням у Львові 

Мер Львова Андрій Садовий у зверненні до жителів зазначив, що необхідно готуватися до складних ситуацій, коли місто може не мати електроенергії як кілька днів, так і тижнів

"Маємо готуватись до найгіршого сценарію – місто може тижнями бути без світла. Тому хочу подякувати сьогодні всім мешканцям, які в своїх будинках облаштовують в укриттях пункти обігріву, металеві печі, дрова. Ми вже плавно доходимо до тисячі таких пунктів обігріву у Львові. Хочу подякувати всім львів'янам, які купують генератори. Ми компенсуємо 50% вартості генераторів.

Складний час перед нами, але я оптиміст. Я переконаний, що цю роботу, яку ми зараз з вами зробимо, ми зробимо якісно і ворог нехай біситься від злості, але ми переможемо", – зазначив Андрій Садовий. 

Рекомендації для жителів, чим можна запастися 

Ця зима в Україні буде досить складною, тому жителям радять підготуватися до ситуацій, якщо не буде електроенергії, буде проблема з опаленням помешканням, не буде газу чи буде проблема з постачанням води.

Людям рекомендують мати питну та технічну воду щонайменше на три доби. Одній дорослій людині потрібно на добу: 1,5 - 2 літри питної води; 10 - 12 літрів для гігієни та для приготування їжі. Також необхідно зробити тижневий запас харчів. 

Варто підготувати аптечку з необхідними ліками, зарядити телефони і павербанки, запастися ліхтариками, радіоприймачами на батарейках або акумуляторах, теплим одягом, пледами, сірниками, свічками. 

У разі відсутності газопостачання жителям радять мати сухий спирт, туристичні газові примуси та балони з газом для них. 

Читайте також: У Львові провели дві складні операції під час ракетних обстрілів

Фото на головній: Романа Балука