На Львівщині облаштовують пункти обігріву для населення на випадок критичних ситуацій

Наразі розглядають можливість облаштування пунктів обігріву на Львівщині у 400 локаціях. 

Станом на 28 жовтня на Львівщині облаштовують стаціонарні пункти обігріву для населення, які використовуватимуть у випадку критичної ситуації. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Через удари ворога по об'єктах критичної інфраструктури України та через наближення опалювального сезону область готується до можливих критичних ситуацій при відсутності електро- та теплопостачання. Зокрема, облаштовують стаціонарні пункти обігріву для населення, які використовуватимуть у випадку критичної ситуації.

"У випадку відсутності тепло- та електропостачання, при похолоданні і початку опалювального сезону, ми спільно з органами місцевого самоврядування розгорнемо стаціонарні пункти обігріву для населення. Відповідно до пропозицій ОМС (органів місцевого самоврядування) під вказані потреби залучатимемо об’єкти, як правило, соціальної інфраструктури, які на цей момент певною мірою вже обладнані і придатні для розміщення осіб, які будуть потребувати допомоги. Цей стаціонарний пункт обігріву повинен виконувати одночасно декілька функцій. Зокрема – укриття, обігрів, доступ до інтернету, при необхідності одержання першої домедичної допомоги", – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Наразі подали понад 400 локацій, які можна використовувати для стаціонарних пунктів обігріву. Львівська ОВА аналізує їхнє забезпечення, потім буде комісійне обстеження щодо можливості використання за призначенням.

Із обласного бюджету наразі закупили 27 теплових гармат, триває робота в частині закупівлі генераторів.

Наразі пропрацьовують також алгоритм щодо інформування населення про наявність і адреси таких пунктів. У випадку критичної ситуації пункти обігріву, але вже мобільні, готові розгорнути і рятувальники. 

"Буде розгортатись намет, в якому буде резервне джерело живлення, можливість людям зігрітися, зарядити телефон тощо. Головне управління забезпечене певною кількістю наметів джерел живлення у вигляді генераторів", - розповів начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін.

Читайте також: Була загроза удару крилатою ракетою з території білорусі: як минула доба на Львівщині

Фото на головній: Романа Балука

Партнерський спецпроект
16:46, Вчора