Церемонії прощання з Героями у Львові проведуть на площі Ринок о 11:30 та 15:30.
21 червня у Львові прощатимуться із п'ятьма захисниками України, що загинули на війні. Жителів та гостей міста закликають долучитися до церемонії прощання та утриматися від проведення розважальних заходів та святкувань. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради.
Зокрема, об 11:00 розпочнеться чин похорону Героїв Артемія Димида та Назарія Гладкого, а 11:30 - міська церемонія прощання на площі Ринок. О 15:00 розпочнеться чин похорону захисників Максима Василишина, Зіновія Садового та Олександра Сємака, а 15:30 - міська церемонія прощання у центрі міста.
Далі публікуємо детальнішу інформацію про захисників, які мужньо боронили Україну від окупантів.
Прощатимуть із 18-річним Максимом Василишиним, уродженцем міста Новий Розділ Львівської області. Навчався на першому курсі Львівського торговельно-економічного університету. Кредом його життя було: "Радій кожному дню".
Із початком повномасштабного вторгнення добровільно став на захист Батьківщини від російських окупантів. Обороняв столицю у складі окремого загону спеціального призначення "Азов", згодом перейшов до 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ Збройних сил України "Карпатська Січ". У Максима Василишина залишилися мама, тато та молодший брат.
Відбудеться прощання також з 21-річним Назарієм Гладким, що є уродженцем села Залип'я Івано-Франківської області. Він закінчив ліцей №57 імені Короля Данила Львівської міської ради, навчався у "Львівській політехніці". Захоплювався грою в регбі, був членом спортивного клубу "Леви".
Із початком повномасштабного вторгнення займався волонтерською діяльністю - входив до складу благодійної організації "Українська студентська ліга" та був волонтером у одному із територіальних підрозділів ЦНАП Львова. На початку червня добровільно став на захист Батьківщини. Солдат, проходив військову службу у лавах 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ Збройних сил України "Карпатська Січ". У Назарія Гладкого залишилися батьки та двоє молодших братів.
На війні загинув 28-річний львів'янин Артемій Димид. Учасник Революції Гідності, боєць АТО, захищав Батьківщину у складі батальйону спеціального призначення "Гарпун" та окремого загону спеціального призначення "Азов". Він син іконописиці Іванни Крип’якевич-Димид та першого ректора Українського Католицького університету, капелана Майдану Михайла Димида. Учень Львівської академічної гімназії, Львівського фізико-математичного ліцею, випускник кафедри історії УКУ.
Із 7 років був членом скаутської організації "Пласт". Захоплювався екстремальними видами спорту, відвідав понад 50 країн світу.
Із початком повномасштабного вторгнення за власним бажанням повернувся зі Сполучених Штатів, щоб боронити Україну від російських окупантів. Артемій Димид загинув під мінометним обстрілом, захищаючи незалежність України.
Відбудеться також прощання Зіновій Садовий (10.04.1974-17.06.2022). Уродженець села Тучне Львівської області. Закінчив місцеве професійне училище за спеціальністю «столяр». Проходив військову службу у саперних військах у місті Новоград-Волинському.
У мирний час певний період працював за кордоном, а також на підприємствах «Електроконтакт-Україна» та «Агрофірма «Дзвони».
Із початком повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на війну. Солдат. Проходив службу у лавах 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. У Зіновія Садового залишилися син, донька, невістка, онука, сестри, брат та тітка.
Львів також прощатиметься із 55-річним Олександром Сємаком, що є уродженцем хутора Шевченко Донецької області. Наприкінці 80-х років проходив військову службу на посаді прикордонника на території тогочасної Грузинської РСР.
Після закінчення служби впродовж 35 років пропрацював на шахті. Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації родина Олександра Сємака переїхала до Львова.
Солдат, проходив військову службу у 10-му мобільному прикордонному загоні Державної прикордонної служби України. У Олександра Сємака залишилися дружина та донька.