В рамках проекту «Образи України» у Палаці Бандінеллі відкрили виставку «Скарби нації», що поєднує експонати Київського музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та Львівського історичного музею.
Основна мета виставки нагадати відвідувачам про минуле, показати взаємопов’язаність культури з історією та їхню революцію. «Ми спробували поєднати експозиції різних епох, періодів із виробами золота. Щоби прослідкувати як воно може поєднуватись в історичному, мистецькому аспектах із живописом, графікою тощо. Показати революцію через золото, яке формувало історичні епохи та сприяло розвитку мистецтва», - розповів директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський.
Щоб втілити задумку у Львівському історичному музеї забрали частину стаціонарної виставки і залишили лише ту, що логічно поєднується із привезеними експонатами. Серед останніх унікальні артефакти, зброя, ювелірні вироби, побутові речі, які використовували скіфи та сармати у повсякденному житті.
Серед експонатів і скіфські нашивки, що демонструють скіфський звіриний стиль, який є самобутнім і унікальним явищем світової культури. Головним у системі образів цього стилю є зображення тварин. «Кожна з представлених нашивок має своє окреме значення.
До прикладу, зображений на ній олень або орел символізує безстрашних звірів, що можуть без переляку кинутись у бій. Такими прикладами кожен скіфський воїн створював страхітливий вигляд для своїх ворогів», – розповіла директор наукових програм Ірина Липинська.