Верховна Рада призначила Олексія Резнікова міністром оборони. За відповідне рішення проголосували 273 народні депутати.
"Слуги народу" дали 228 голосів (при 226 мінімально необхідних для ухвалення рішення), "За майбутнє" – 16, "Довіра" – 10, позафракційні – 10. Решта політсил не дали жодного голосу, повідомляє Lb.ua.
Кандидатуру Резнікова представив президент, після цього слово взяв Резніков.
"На попередній посаді, як член РНБО і як учасник перемовин з Російською Федерацією, я постійно спілкувався з нашими військовими, з розвідувальним товариством і також з нашими міжнародними партнерами. За останні дні я провів десятки зустрічей і згадав свій власний досвід в армії, намагався сформувати власне бачення того, з чим мені доведеться мати справу. І, відповідно, яку стратегію я маю обрати", – зазначив він.
Резніков додав, що армія користується найбільшою довірою в суспільстві українців. Водночас ми недостатньо піклуємось про окремих військових і ставимось без необхідної поваги.
Резніков додав, що армія користується найбільшою довірою в суспільстві українців. Водночас ми недостатньо піклуємось про окремих військових і ставимось без необхідної поваги.
"Ставлення в багатьох випадках є таким, наче на цього солдата, сержанта чи офіцера ми розраховуємо лише один раз. Прийшов на контракт – контракт завершився і він його не продовжив", – висловився Резніков.
Для того, щоб змінити ситуацію, Резніков пропонує сформувати цілісну візію того, яка система оборони потрібна Україні.
"Програмно-стратегічний документ вже є, але немає цього на рівні втілення, підзаконних актів... Війна з Росією триває вже 8 рік. Гібридний характер конфлікту, воєнний потенціал держави-окупанта, а також безпекова ситуація в світі вимагають, щоб відповідь України на ці виклики була комплексною і адаптивною. Ціна ескалації має бути неприйнятною для агресора, а вартість тимчасової окупації територій для них зростала", – додав він.
Основними напрямками на своїй посаді Резніков відзначив:
- забезпечення синергії дій – МО, Генштаб і профільний комітет парламенту мають діяти як єдиний організм, Міноборони має працювати з Мінстратегпромом, синергія з міжнародними партнерами, зокрема з НАТО
- зміна підходу до кадрової політики
- підвищення якості управління, повний аудит міністерства, увага до оборони закупівель
"Сильна армія – один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру? Хочемо повернути Крим та окуповані території Донеччини і Луганщини? Треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни", – підкреслив Резніков.
Учора під час розгляду його звільнення з посади віцепремʼєра-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резніков сказав, що тепер не братиме участь у Тристоронній контактній групі як член делегації, але остаточне рішення ухвалюватиме президент.
Читайте також: Рада звільнила міністра оборони, міністра екології та міністра економіки