Унікальні вілли Кастелівки у Львові: історія та сучасність, - ФОТО

Пропонуємо переглянути ТОП вілл житлової дільниці Кастелівки у Львові. 

Унікальні архітектурні споруди Львова можна побачити не лише на площі Ринок. Одна із цікавих та вишуканих локацій - район Кастелівки. Це дільниця між сучасними вулицями Генерала Чупринки, Сахарова та Горбачевського. Там серед зелених насаджень можна побачити низку мальовничих вілл. Кореспондентка 032.ua створила добірку фото розкішних будівель цієї території та пропонує дізнатися про них детальніше. 

Сама назва "Кастелівка" походить від родини архітекторів та будівничих італійського походження. Зокрема, у документах XVI -XVII століть згадується будівничий Захаріаш Кастелло, королівські архітектори Томаш та Матеуш Кастелло, а також міщанський рід Кастеллі.

Варто зазначити, що дільницю запроєктували у 1886 - 1888 роках архітектори Юліан Захаревич та Іван Левинський, які намагалися реалізувати ідею "місто-сад". Отож, далі розповідаємо про тринадцять вілл давньої дільниці Кастелівки та який вигляд мають наразі. 

Вілла на вулиці Котляревського, 29

На вулиці Котляревського, 29 у тихому провулку дільниці Кастелівки розташована вілла. Її спорудили у 1891 - 1892 роках за проєктом Юліана Захаревича та Івана Левинського. Звели у стилі пізнього історизму. Із 1913 року власником будівлі був архітектор Ян Зубжицький. Цей будинок внесли до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.

Вілла Брикчинського

На вулиці Котляревського, 1 серед зелених засаджень розташована вілла Брикчинського, яку збудували у 1893 році за проєктом Альфреда Каменобродського на замовлення Станіслава Брикчинського. Виконана у стилі історизму з використанням елементів неоренесансу. Будинок також внесений до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення. Наразі тут функціонує лабораторія НУ "Львівська політехніка".

Вілла на вулиці Котляревського, 1

Вілла Павла Світальського

Неподалік від попередньої будівлі на Котляревського, 4 є вілла Павла Світальського. Її створили у 1890 - 1891 роках за проєктом Юліана Захаревича та Івана Левинського. Спочатку вона була одноповерховою. Наразі можна побачити три поверхи будинку. Цей будинок внесений до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.

Вілла на Котляревського, 4

Вілла Яна Бромільського

Вілла Яна Бромільського розташована на вулиці Генерала Чупринки, 5. Збудована у 1889—1890 роках за проєктом Альфреда Каменобродського у стилі пізнього історизму. У радянський час у будівлі були адміністративні установи, а за часів незалежності - офіси різних організацій. Згодом віллу значно перебудували, ось такий вигляд має у наш час:

Вілла на Чупринки, 5

Вілла Казимири Скварчинської

У Львові на вулиці Генерала Чупринки, 11 на розі розташована вілла Казимири Скварчинської, яку звели у 1889 - 1890 роках. Зараз у будинку діє регіональне відділення АБ "Південний". Вона доглянута та має вигляд сучасної споруди. 

Колишня вілла Дзівінського

Справжньою окрасою вулиці Чупринки є будинок №21 - колишня вілла Дзівінського або ще відома як вілла на "Хресті". Височить серед зелених дерев у хорошому стані. Зараз належить Науковому товариству імені Шевченка.

Вілла на Котляревського, 47

На вулиці Котляревського, 47 розташований неначе палац з вежею. Йдеться про віллу, яку створили для Дзелінського. Її звели у 1903 - 1906 роках. Ця будівля симетрична у плані. Наступним власником вілли став інженер Еміль Братро, який у 1930-х роках здійснив реконструкцію будинку. По війні віллу пристосували під житловий багатоквартирний будинок. Споруду внесли до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення. Наразі вона у чудовому доглянутому стані. 

Вілла "Людмила"

Вілла "Людмила" на Котляревського, 49 споруджена у 1908 році. Тут у 1912 - 1916 роках мешкав професор Львівської політехніки Юзеф Ріхтер. У радянський період будинок заселили новими мешканцями, а другий поверх зайняли військові. У 1950-х роках на другому поверсі влаштували комунальну квартиру. Ось такий вигляд будівлі у наш час: 

Вілла "Юлієтка"

У забудові вулиці Метрологічної дільниці Кастелівки налічується багато розкішних будинків. Серед них - досить відома вілла "Юлієтка", яка належала родині Захаревичів. Збудували її у 1893 році на пагорбі, тоді вона виглядала як романтичний замок. Стіни з кольорової цегли та цікаві елементи оздоблення привертають уваги до будівлі і до сьогодні, а віконні прорізи оформлені вітражами.

Наразі можна побачити, що будинок оточений деревами, тому з вулиці саму віллу досить складно роздивитися. Однак якщо пройти до будівлі ближче, то можна переконатися, яка це мальовнича унікальна споруда, що збереглася у чудовому стані. 

Вілла на Метрологічній, 8

На Метрологічній, 8 розташована ще одна цікава будівля - двоповерхова вілла з цокольним поверхом. Її спорудили у 1910 - 1911 роках. Межуючи з сусіднім будинком № 10, вілла є компонентом групи, оточеної садом, що складається з двох осель, побудованих на схилі пагорба. Цей будинок внесений до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.

Вілла на Метрологічній, 8

Вілла на Метрологічній, 10

На Метрологічній, 10 розташована вілла, що межує із попередньою будівлею. Ця споруда двоповерхова, з цокольним поверхом, а також з трисхилим дахом. Будинок внесений до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення. 

Вілла на Метрологічній, 10

Вілла на Метрологічній, 12

Ще одна унікальна споруда на вулиці Метрологічній  - будинок під №12. Спорудили його у 1923–1927 роках для подружжя Карла-Ольґерда Юраша та Ольги Юраш з Захаревичів. Йдеться про велику двоповерхову віллу з мансардою. Наразі тут міститься філія державного підприємства "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації". Цей будинок височить серед густих зелених насаджень, його можна знайти наприкінці вулиці. 

Вілла на Метрологічній, 6

Ще одна цікава споруда розташована серед низки зелених насаджень. Її складно помітити через сад, якщо просто проходити повз. Йдеться про унікальну віллу на Метрологічній, 6. Її спорудили у 1905 - 1906 роках. Будинок також внесений до Реєстру пам'яток архітектури. 

Нагадаємо, у літній сезон один із найпопулярніших відпочинків - біля водойми. Кореспондентка 032.ua створила добірку ТОП озер, куди можна поїхати неподалік Львова. 

Читайте також: Куди поїхати біля Львова: як за день відвідати три унікальних замки Львівщини

Новини компаній
15:00, Сьогодні