Матис: Львів потребує біля мільйона квадратних метрів нових офісних центрів

 Львову у найближчі роки буде не вистачати сучасних офісних центрів.

Про це в ексклюзивному інтервʼю для 032.ua заявив експерт та колишній керівник управління інвестиційної політики Львівської обладміністрації Роман Матис.

“У найближчі роки Львову знадобиться біля мільйона квадратних метрів нових офісних центрів.

Пандемія, звісно, скорегувала проблему дефіциту, але лише на короткий час. Так, загальний ринок офісних площ у Кракові складає 1,3 млн кв. метрів. Для розуміння, ринок офісної площі у Львові зараз лише 135 тисяч кв. метрів.

До речі, це мало би змінити пріоритети девелоперів у будівництві міста. Спочатку будувати офісні центри, а потім вже житло. А потім у цих офісах люди зароблять на житло. Але про це не має сенсу говорити нашим забудовникам. Вони для себе створили модель: швидко збудував – продав - заробив. Забудовники, образно кажучи, зараз заробляють десь сто доларів на квадратному метрі, замість того, щоб заробляти тисячу, але не одразу, а за рік-два”, - вважає Матис.

Також експерт прогнозує, що інвестіції у офісну нерухомість класу “А” будуть мати добрі перспективи.

“Якщо почати інвестувати зараз – то десь за півтора року почнеться повернення інвестицій. І відмінність буде у тому, що там можна більше заробити. Тому, як уже згадував – ринок буде дефіцитний. Те, що розповідають, що всі працюють дистанційно і нікому не потрібні офіси – це все брехня чи свідома маніпуляція. Бо керувати людьми, командами, які постійно на відстані – дуже важко. Але керувати, це ще півбіди. Можна ще якось у зумі організувати зустріч і узгодити процеси. Але створювати бренд роботодавця - не просто складно, а неможливо. Коли людина працює дистанційно, роботодавець не може запропонувати бонуси. І людина готова перейти до конкурента, щойно вона отримає вищу зарплату. Наявність у офісі привабливих бонусів у вигляді тенісних столів, більярду, масажних кабінетів, які створюють атмосферу лояльності – зараз всього цього немає. Як тільки буде врегульовано питання з вакцинацією, люди повернуться до офісів. Компанії вимушені будуть це зробити. Бо тільки команди, які працюють разом, можуть створювати імідж роботодавця. Тому офісна нерухомість – це гарний інструмент для інвестицій”, - вважає Матис.

Читайте також: Роман Матис: Львів вже давно не майданчик дешевої робочої сили — він стане центром RnD-індустрії