Іноді хочеться сховатися від міської метушні та просто вийти на променад вулицями міста. Для цього можна піти у один із ботанічних садів Львова. Там можна зробити цікаві фото та просто насолодитися природою.
Для наших читачів журналістка вирішила зробити добірку ботанічних садів у Львові.
Досить популярним місцем для прогулянок є ботанічний сад Львівського університету. Він є одним із найстаріших садів в Україні та Східній Європі. Заснували його ще у 1852 році. Є дві ділянки ботанічного саду університету. Одна розташована на вулиці Кирила і Мефодія, 4, де розміщені оранжереї та невеликий дендропарк.
Нова частина саду розташована на вулиці Черемшини, 44, поблизу лісопарку Погулянка. На ділянці є ставок, заболочена долина та сухі піднесені плато. Це дозволяє висаджувати на його території велику різноманітність рослин. Зараз ця частина саду є досить популярною серед львів’ян. Там проводять екскурсії, тематичні заняття, фото та відеозйомки.
Ось ще один цікавий університетський сад, що розташований на вулиці Пекарській,73. Це єдиний в Україні спеціалізований сад лікарських рослин, який заснували ще у 1964 році. Зараз сад є частиною природно-заповідного фонду України та охороняється як національне надбання.
Щороку там висаджують безліч зникаючих червонокнижних та унікальних рослин. Також на території ботанічного саду студенти університету проводять науково-дослідницькі роботи. Серед цього розмаїття розташовані оранжереї, де вирощують екзотичні та тропічні рослини. Подивитися сад можна лише за попередньою домовленістю.
На вулиці Генерала Чупринки, 103 так розташований університетський ботанічний сад. Він унікальний тим, що є першим в Україні садом лісничо-ботанічного спрямування. Його загальна площа 26 гектарів, яка охоплює усю інфраструктуру університету. На його території є навчальні корпуси, їдальня, медпункт, кафе та спортивний зал.
Тут можна побачити 348 таксонів деревно-чагарникових рослин. Серед них можна зустріти і рідкісні види: ліщина турецька, тамарикс галузистий, тис ягідний, магнолія кобус, катальпа бігнонієподібна, платан кленолистий, гінкго дволопатеве, магнолія суланжа та інші. Вхід для бажаючих вільний.