Як вплинув карантин на щастя українців: результати дослідження

Оприлюднили результати дослідження про вплив карантину в Україні на щастя жителів. 

14 квітня експерти Українського інституту дослідження щастя оприлюднили результати дослідження впливу карантину на щастя жителів, яке вони провели за допомогою анкетування із 31 березня по 10 квітня 2020 та 2021 рр. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради

Зокрема, у 2020 році на початку карантину 63,2% українців вважали себе щасливими, тоді як зараз – 54,8%. При цьому, у 2020 році до початку карантину вважали себе нещасливими 3,9% опитаних, з початком карантину  кількість нещасливих зросла до 13,7%, а через рік карантинних обмежень становить 17,9%. 

Серед факторів, які спричиняють найбільший дискомфорт українцям під час карантину у 2020 році  - брак спілкування з рідними і друзями. У 2021 році рейтинг дискомфортних факторів очолює неможливість подорожувати

Пріоритетом у цьому періоді свого життя 43,9% респондентів назвали здоров’я, 19,3% – піклування про родину, 8,3% – покращення матеріального становища, 7,2% – духовно-інтелектуальний саморозвиток, 5,8% – освіту та здобуття фаху, 5,5%  – стосунки з коханою людиною, 4,3% – народження та виховання дітей, 3,6%  – кар’єру і 2,1% опитаних обрали опцію «інше».

За результатами дослідження, три основні чинники, що негативно впливають на суб’єктивне відчуття щастя: хвилювання за здоров’я і життя рідних та близьких, тривога за своє майбутнє в непередбачуваних соціально-економічних умовах та погіршення матеріального становища.

Читайте також: Прем'єр-міністр Денис Шмигаль приїде до Львова: мають обговорити питання послаблення карантину, - ВІДЕО

Фото на головній: Роман Балук