Верховна Рада на другому позачерговому засіданні 13 квітня підтримала в цілому звільнення випускників шкіл від обов’язкової здачі державної підсумкової атестації в цьому році, зокрема у формі ЗНО.
За проєкт закону 4042 у першому читанні проголосували 298 народних депутатів, повідомляє Lb.ua.
Такий крок пояснюється заходами запобігання поширення коронавірусу. Аналогічне рішення ухвалювали торік.
"Законопроєкт передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання", - йдеться у пояснювальній записці.
Нагадаємо, у березні учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнили від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році.
Пресслужба МОН повідомляла, що рішення було прийнято у зв'язку з "надзвичайною ситуацією природного характеру" - перевищенням порогового рівня захворюваності на респіраторне вірусне захворювання, тобто ковід.
"Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету – проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО", – пояснив Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, повідомляє "УП".
Зміни звільняють випускників шкіл від проходження ДПА через пандемію коронавірусу, але дозволяють пройти Зовнішнє незалежне оцінювання за бажанням.
Це означає, що випускники, які не планують вступати до університетів, звільняються від обов'язкового ДПА у формі ЗНО і можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО.
Таким учням можуть виставити бали на основі попередніх оцінок та видати атестат.
Випускники, які планують вступати до вишів – проходитимуть ДПА у формі ЗНО.
Загалом прийняті зміни надають право випускникам шкіл вибирати вид оцінювання їхніх результатів навчання:
- шляхом річного оцінювання;
- державної підсумкової атестації;
- державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, на ЗНО-2021 зареєструвалися 389 710 учасників, які обрали 1 543 756 тестувань.
Читайте також: Пробне ЗНО 2021: як проходитиме під час локдауну у Львові