Як пройшов перший рік пандемії коронавірусу у Львові та області, - ФОТО, ВІДЕО

20 березня у Львові підтвердили перший випадок захворюваності на коронавірус. У той період тривав тритижневий карантин в Україні і люди навряд чи уявляли, що він може продовжитися на такий тривалий період. Отож, кореспондентка 032.ua пропонує пригадати хроніку карантину та хвороби на Львівщині. 

Березень 2020 рік 

12 березня на Львівщині запровадили карантин на три тижні через поширення коронавірусу. 18 березня для відвідувачів закрили залізничні вокзали. У місті з'явилися перші експрес-тести на виявлення коронавірусу. Уряд тимчасово закрив пункти пропуску та заборонив в'їзд в Україну іноземців.  

Через пандемію у місті церкви і релігійні організації розпочали проводити Богослужіння у режимі онлайн. На вулицях працювали порохотяги та водовозки, які мили дороги і тротуари, урни, зупинки громадського транспорту та лавки. 

20 березня у Львові виявили перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус в області. Захворів львів'янин 1950 року народження, який повернувся з Німеччини. Через два дні на Львівщині підтвердили другий випадок -  захворювання виявили у 51-річної львів'янки. 

Через спалах коронавірусу у львівських аптеках майже не залишилося масок та антисептиків, також на початку карантину у супермаркетах зріс попит покупців. Кореспондентка 032.ua дізналася про ціни на гречку, цукор, борошно на той час.  У той період не всі сприймали серйозно ситуацію із захворюваність, навіть жартували у мережі. 

Фотожаба

Наприкінці березня українці масово поверталися з-за кордону. На західних кордонах України спостерігається накопичення людей, які намагаються приїхати з Польщі та інших країн.

Черги на кордоні

У ніч з 23 на 24 березня у Львівській області ввели надзвичайну ситуацію. Наприкінці березня на Львівщині одужала перша пацієнтка, у якої виявили коронавірус. 

Квітень 2020 рік 

На початку квітня у місті ухвалили нові правила та заборони під час карантину. Станом на 2 квітня на Львівщині було 12 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Наступного дня троє львівських медиків добровільно полетіли у Італію для перейняття досвіду у лікуванні пацієнтів. 4 квітня помер перший пацієнт, у якого зафіксували коронавірусну інфекцію, він перебував на лікуванні в Центрі легеневого здоров'я.

У Львові затвердили детальний порядок поховань осіб з підозрою на коронавірус або ж тих, що мали коронавірусну інфекцію. У "Львівській політехніці" почали виготовляти захисні маски для лікарів на 3D-принтері.  У квітні стартувала трансляція уроків для учнів 5 - 11 класів, що навчаються на карантині.

Громадський транспорт Львова перейшов у режим спецперевезень. Скористатися правом проїзду могли лише визначені категорії працівників. Посилили також карантинні заходи. У мережі активно поширювали фото та відео, який вигляд мало місто під час початку карантину: 

На в'їздах у Львівську область запрацювали карантинні контрольно-пропускні пункти. Наприкінці квітня продовжили карантин до 11 травня, тоді закрили також міські ринки

Травень 2020 рік 

Станом на 1 травня на Львівщині загалом підтвердили 454 випадків захворювання, із них 14 людей та 87 пацієнтів одужали. У травні продовжили карантин до 22 числа, однак із 11 травня запровадили поступове послаблення заборон. Жителям дозволили гуляти в парках, скверах, можна було відновлювати діяльність салонів краси, непродовольчих магазинів, музеїв, роботу стоматологів, адвокатів, нотаріусів. 

Згодом карантин знову продовжили до 1 червня, але дозволили роботи низки закладів. Станом на 31 травня на Львівщині загалом підтвердили 1669 випадків захворюваності. 

Червень 2020 рік 

Продовжили у черговий раз адаптивний карантин до 31 липня, однак у червні дозволили роботу закладів харчування у приміщеннях та роботу спортивних та фітнес-клубів. 22 червнякомісія також дозволила послаблення щодо відновлення в області пасажирських автобусних та залізничних перевезень.

Липень 2020 рік 

У липні розпочали активно говорити про вакцинацію від коронавірусу. У той період у Міжнародному аеропорту "Львів" запустили нову послугу для пасажирів - збирали біоматеріал для ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу. 

Кореспондентка 032.ua також вирішила дізнатися думки мешканців про пандемію у місті: 

Біля Львівської обласної державної адміністрації збиралися мітингувальники, які вимагали від влади не запроваджувати дистанційне навчання у закладах освіти від 1 вересня: 

Серпень 2020 рік 

У серпні набрало чинності нове епідемічне зонування по Україні. З 17 серпня по всій Львівщини оголосили помаранчевий рівень епідемічної безпеки, а 4 Самборі - червоний. 21 серпня стало відомо, що У Львові виявили спалах коронавірусу у посадовців та депутатів міськради. 

Вересень 2020 рік 

У Львові скасували проведення Свята першого дзвоника у школах через епідситуацію, однак на навчання діти вийшли. Станом на 30 вересня у Львові та області зафіксували 20 350 підтверджених випадків інфікування коронавірусом, із них 563 особи померли та 7190 пацієнтів одужали.

Жовтень 2020 рік 

Львівських школярів рекомендували відправити на канікули із 19 жовтня до 30 жовтня. Під час пандемії відбулися і місцеві вибори, тоді спостерігачі зазначали про порушення карантинних правил на дільницях. 

Станом на 31 жовтня у Львові та області лабораторно підтвердили 29 828 випадків інфікування коронавірусом, серед них 861 смертельних випадків та 11 633 пацієнтів одужали. 

Листопад 2020 рік 

На початку листопада Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає нові штрафи за відсутність масок у громадських місцях та транспорті. 

Із 14 до 30 листопада по всій території Україні запровадили карантин вихідного дня. Однак Львівська міськрада не підтримує відповідну постанову уряду. Щоб запобігти обмежень стосовно роботи низки об'єктів, мерія оголосили робочими днями суботу та неділю до кінця листопада. 

Наприкінці листопада у Львівській області через перебої електроенергії померли двоє пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легень. 

Грудень 2020 рік 

Попри карантин, у Львові традиційно до новорічно-різдвяних свят встановлювали головну ялинку у центрі. Дозволили також роботу ярмарків, однак у новому форматі, щоб подарувати відвідувачам святкову атмосферу, але при цьому не порушувати карантинних норм.

Станом на ранок 31 грудня за весь період пандемії на Львівщині підтвердили61 268 випадків інфікування коронавірусом. Із них — 1 771 людина померли та  46 381  пацієнт одужав. 

Січень 2021 рік 

Із 8 до 24 січня включно діяв плановий локдаун, заборони стосувалися низки сфер, однак продовжилася робота громадського транспорту, міжміського та міжнародного авто- авіа- та залізничного сполучення. Протягом першого дня локдауну у Львівській області правоохоронці виявили 63 порушення карантинних вимог.

Лютий 2021 рік 

24 лютого Львівщина отримала першу партію індійської вакцини Oxford/AstraZeneca. Наступного дня у Львові стартувала вакцинація. Першими її отримали лікарі Львівської обласної інфекційної лікарні. 

Березень 2021 рік 

У березні на Львівщині суттєве зросла динаміка захворювання. Спочатку учнів 5 - 11 класів перевели на дистанційне навчання, однак через значну кількість хворих на коронавірус та динаміку госпіталізацій у Львові та області вирішили запровадити локдаун із 19 березня. Заборони стосуються роботи низки установ, шкіл, громадський транспорт курсує, однак також із обмеженнями. Посилений карантин триватиме до 28 березня. 

Львів під час локдауну

За весь період пандемії станом на 20 березня на Львівщині зареєстрували 92 420 підтверджених випадків захворювання на коронавірус, із низ 2 474 людини померли та 74 772 особи одужали. Зокрема, за минулу добу виявили 1 180 нових випадків захворюваності на коронавірус. Наразі триває посилений карантин, отож очікується, що динаміка захворюваності буде зменшуватися. 

Читайте також: Як розвивався один із найвеличніших храмів Львова: історія церкви Ольги та Єлизавети, - ФОТО

Фото на головній: Роман Балук