Коронавірус у Львові: як вакцинували перших лікарів від COVID-19, - ВІДЕО

У Львові першими пройшли вакцинування медики Львівської обласної інфекційної лікарні.

24 лютого Львівщина отримала першу партію індійської вакцини Oxford/AstraZeneca. Відтак у Львові 25 лютого розпочали вакцинацію. Першими її отримали лікарі Львівської обласної інфекційної лікарні.

Щеплення зробили директору медзакладу Сергію Федоренку та завідувачці діагностичного відділення лікарці Тамілі Алексанян. Після вакцинації медики почувають себе добре, погіршення самопочуття чи якихось побічних ефектів немає.

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко задоволений, що став одним із перших провакцинованих на Львівщині. Він закликає медиків та людей не боятися та зробити щеплення від COVID-19.

Завідувачка відділення Тамілі Алексанян розповіла, що не сумнівалася перед вакцинацією. Перше щеплення у неї було безболісне, а самопочуття після вакцини чудове.

Кого вакцинуватимуть далі?

Загалом на Львівщині вакцинацію пройдуть понад 1500 медичних працівників, які контактують з хворими на коронавірус. Такі щеплення спочатку проводитиме лише 1 бригада лікарів. Відповідне навчання медики проходили у столиці України. Загалом на Львівщині створили 14 мобільних бригад для вакцинації. Одна група медиків за день може зробити до 100 щеплень.

Вакцинуватимуться усі добровільно, а дані вноситимуть у загальний реєстр системи охорони здоров’я. Такий електронний довідник на вимогу надасть потрібну інформацію про вакцинації людини.

Загалом в Україні передбачено 5 етапів вакцинації. Спочатку щеплення отримають медики, військовослужбовці та люди, які безпосередньо контактують з хворими на коронавірус та мають критичний ризик зараження.

Після лікарів вакцини отримають люди, які забезпечують безпеку та життєдіяльність держави. Надалі щеплення проходитимуть люди (до 59-років), які не мають важких супутніх захворювань.

Інформація про вакцину Oxford/AstraZeneca

Вакцина Oxford/AstraZeneca індійського виробництва. Її виготовляють у місцевому Інституті сироватки крові з ослабленої версії аденовірусу шимпанзе. При введенні вакцини у організму вона стимулює виробку антитіл для подальшої атаки на будь-які види коронавірусної інфекції. За даними виробника, щеплення від COVID-19 потрібно проводити двічі з інтервалом 4-12 тижнів. До того ж, індійську вакцину можна безпечно зберігати при плюсовій температурі (+2 - +8 градусів).

Читайте також: Як у Львові пройшли перші вакцинації від коронавірусу. Фото дня