Львів - перлина культурного життя України. Туристи, які приїжджають сюди на відпочинок, мають можливість не просто чудово провести час, а й культурно збагатитися. Особливе місце серед визначних місць Львова посідають театри. Сайт 032.ua пропонує до вашої уваги добірку театрів міста, які є культурною візитівкою Львова.
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії КрушельницькоїЗагалом у Львові є вісім професійних театрів. Почнемо з Львівської опери, яка названа на честь відомої зірки оперної сцени Соломії Крушельницької і розташовується на проспекті Свободи. Театр відкрили ще у 1900 році і торік він відзначав своє 120-річчя.
Львівська опера є однією з головних архітектурних окрас міста та вважається одним з найкрасивіших театрів Європи. Усі бажаючі мають можливість в цьому переконатися і оглянути видовищні та розкішні інтер’єри будівлі під час екскурсій.
Приїхати до Львова і не зробити світлину на пам’ять біля Оперного театру? Такого не буває!:) Але ще більше ви будете в захваті, якщо завітаєте на постановки театру. Серед шанувальників популярними є балети "Лебедине озеро" П. Чайковського, "Есмеральда" Ц. Пуньї, "Корсар" А. Адан тощо. Аншлаги також регулярно збирають опери "Лоенґрін" Р. Вагнера, вистава-феєрія "Коли цвіте папороть" Є. Станковича, сімейна опера "Лис Микита" І. Небесного. Епатаж, яскраві сценічні образи і продуманість до найменших деталей, а ще - глибокі смисли…Такими є постановки Львівської опери!
Національний академічний український драматичний театр імені Марії ЗаньковецькоїНе меншої уваги заслуговує і театр Марії Заньковецької, який розташовується по сусідству з Львівською оперою. Будівлю театру у 1842 році відкрили як "Скарбківський театр" і тоді вона входила у трійку найбільших театрів Європи. Охоплює цілий квартал, обмежений вулицею Лесі Українки, проспектом Свободи, площею Князя Ярослава Осмомисла та вулицею Театральною.
У наш час театр Заньковецької продовжує зберігати популярність. Тут втамують свої "апетити" поціновувачі класичної української та зарубіжної драматургії. Зокрема у репертуарі є такі вистави: "За двома зайцями" М. Старицького, "Назар Стодоля" Т. Шевченка, "Сватання на Гончарівці" Г. Квітки-Основ'яненка, "Сатисфакція" за п’єсою В. Шекспіра "Венеціанській купець", "Конотопська відьма" Г. Квітки-Основ'яненка. Також на сцені театру Заньковецької презентують чимало сучасних творів, тож кожний знайде для себе щось цікаве.
Львівський академічний драматичний театр імені Лесі УкраїнкиСеред визначних місць Львова - театр Лесі Українки, який розташовується на вулиці Городоцькій. Будівля в стилі модернізованого середньовіччя із елементами готичної і романської архітектури. Її почали зводити у 1908 році як Католицький дім, також тут був запланований театральний зал (420 крісел і до 200 місць для стояння).
Нині театр Лесі Українки - це молодий, амбітний та сміливий колектив, який переконаний, що в театрі, є місце для кожного. Статус "академічного" установа отримала у 2017 році. "Нам близьке визначення академії, як такого собі платонівського "оливкового гаю" - сприятливого, безпечного середовища для творчості; як простір, де без ворожості та осуду сприймають експерименти і, навіть, помилки, вітають дебютантів та переосмислюють/критикують класиків", - наголошують у театрі Лесі Українки.
Репертуар театру наповнений сучасною українською та світовою драматургією, сучасними постановками класичних творів. Зокрема, восени минулого року тут відбулася прем’єра вистави "Галдамаш" про містичну силу Карпат, гуцульських мольфарів. Для цього команда театру спеціально вирушила у творчу експедицію до Верховини вивчати місцевий колорит. Постановки театру однозначно не залишать вас байдужими. Приходьте і переконаєтеся:)
Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"Розташовується у будівлі поруч із пам'ятником Св. Юрію Змієборцю на площі генерала Григоренка. Чотириповерховий будинок, де нині розміщений театр "Воскресіння", був споруджений у 1912-1914 роках на місці старішої триповерхової кам’янички Бонковських.
Театр "Воскресіння" заснований режисером Ярославом Федоришиним у 1990 році. На базі театру через два роки з’являється театральний фестиваль “Золотий Лев”, який нині має статус міжнародного і є одним з найпрестижніших театральних форумів України.
У репертуарі театру "Воскресіння" поєднуються традиції психологічного театру та сучасні мистецькі форми, українська і світова драматургія. Зокрема, тут є такі вистави: "Провінційні анекдоти" О. Вампілова, "Ніч для жінок" А.Мак-Картена, С.Синклера та Ж.Коллара, "Вечеря з дурнем" Ф. Вебера тощо. Варто додати, що театр працює не лише на сцені, а й на вулиці, даруючи незабутні та яскраві враження львів’янам та гостям міста.