16 пам’яток архітектури Львівщини відтворять у 3D-моделі

16 знакових пам’яток архітектури Львівщини перенесуть у формат доповненої реальності вже цього року.

Для цього достатньо буде лише навести камеру смартфона на листівку зі зображенням будівлі, передає пресслужба Львівської ОДА.

Так, вже за кілька місяців кожен охочий зможе потримати на долоні Свірзький замок, дерев’яну церкву з карпатського села Матків, яка належить до спадщини ЮНЕСКО. А також костел Годовиці, де творив легендарний Пінзель. Оцифрує та відтворить 3D-моделі об’єктів компанія «Скайрон» у межах проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження». Додамо, що його ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, партнером є Інститут стратегії культури, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд.

«З 2016 року ми плекали ідею створити листівки, за допомогою яких у доповненій реальності можна буде побачити будівлі у 3D. Однак схожих проєктів в Україні ще не було, тож порад не було у кого питати. Методом спроб і помилок через 3 роки ми втілили ідею в життя і випустили перший наклад 3D AR-поштівок з 24 пам’ятками Львова. Згодом були й інші міста. А тепер ми нарешті отримали нагоду оцифрувати пам’ятки Львівщини», - говорить співзасновник компанії «Скайрон» Юрій Преподобний.

Торік у межах проєкту «Кишенькова країна» компанія оцифрувала по одній пам’ятці у всіх областях України. Вони, а також пам’ятки Києва, Харкова та Одеси стали частиною додатку PocketCityAR.

Окремі проєкти було реалізовано у Чорткові та Комарно. Цього року до додатка PocketCityAR додадуть і пам’ятки нашої області. «Кишенькова Львівщина» є частиною проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження», який ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, партнером є Інститут стратегії культури, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд.

«Проєктом «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження» заплановано напрацювати комплексні програми ревіталізації для 16 пам’яток культурної спадщини Львівщини. Це дуже важлива підтримка для програми «Велике будівництво в культурі». Ми, разом з командою проєкту та його координаторкою Наталею Войцещук, зможемо таким чином навіть допомогти громадам заповнити заявки на участь у проєкті. Такі програми дозволять подавати нашу спадщину на участь у різних українських та міжнародних конкурсах», - пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.

Читайте також: True Story Award. Репортаж львів'янки претендує на перемогу у всесвітньому конкурсі

Фото на головній: wikivoyage.org