Каплицю, яку без дозволів взялися зводити у Шевченківському гаю, демонтують
У Музеї народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького демонтують каплицю, яку безпосередньо на території Свято-Іванівської Лаври самовільно встановили представники духовенства. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Так, спеціально створена робоча група прийняла протокол щодо вирішення конфліктної ситуації між духовенством та працівниками Музею народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького. Зокрема, прийняли такі рішення:
- будівництво каплиці, яке здійснювалось без належних документів, буде припинено та демонтовано силами та коштами тих, хто його здійснював;
- робочою групою підтримано протокол науково-методичної ради музею, в якому йдеться про те, що до музею планується перевезти історичну дзвіницю з с. Тухля;
- для реалізації попереднього пункту будуть задіяні необхідні організаційні та реставраційні зусилля.
“На цьому робоча група вичерпала своє завдання та вирішила конфлікт, що склався", - резюмував заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Як відомо, на території Свято-Іванівської Лаври у Шевченківському гаю представники духовенства почали спорудження нової каплиці. Трудовий колектив музею в свою чергу вважав, що сюди потрібно перевезти дзвіницю із с. Тухля, що на Бойківщині, адже на спорудження нової споруди немає довільної документації. Відтак у конфлікт втрутилась Львівська міська рада, провела зустріч з обома сторонами, на якій було вирішено створити робочу групу. Робоча група дослідила всі деталі та надала правовий висновок цьому конфлікту.
«Позиція музею полягала у тому, що на цю територію потрібно перевезти історичну дзвіницю з Бойківщини, адже вона буде доповнювати ансамбль церкви із села Кривка, що є пам’яткою національного значення. Надалі ми будемо працювати над тим, щоб втілити в життя цей план, врятувати ще одну пам’ятку дерев’яної архітектури Західної України та передати її в користування монахів Свято-Іванівської Лаври, щоб вона функційно працювала як каплиця», - зазначив директор Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького Роман Назаровець.
Своєю чергою представники духовенства наголосили, що, на щастя, сторонам вдалося порозумітися і знайти спосіб вирішити конфлікт.
“Будемо використовувати привезену дзвіницю як дзвіницю та каплицю водночас», - доповнив ієромонах Йона, ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври Студитського уставу.
Читайте також: У ополонку на Водохреща - зась. Львів’ян закликають утриматися від традиційних пірнань
Фото на головній: Захід.нет