У березні 2020 року в Україні підтвердили COVID-19 у першого пацієнта, за кілька тижнів інфіковані з'явилися і у Львові. Медикам довелося шукали шляхи лікування невідомої досі хвороби та вивчати її у ході лікування. Керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко розповіла про те, що відомо станом на нині про коронавірусну хворобу.
Найчастіше COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом
При чханні, кашлі або розмові найчастіше передається коронавірусна хвороба. Раніше вважали, що він передається через поверхні або рукостисткання, то зараз є розуміння, що він передається повітряно-крапельним шляхом. І якщо відстань між двома людьми менша за 1,5 метра, є великий ризик захворіти.
Інкубаційний період триває від 5 до 7 днів
Проміжок між моментом зараження та першими симптомами хвороби становить 5 - 7 днів. Це так званий прихований період хвороби, коли людина несвідомо може заразити й інших. Тривалість цього періоду залежить від імунітету людини, кількості бактерій та вірусів, що потрапили у організм. За 2 дні до появи клінічних симптомів, людина вже є носієм вірусу. Саме для того, щоб несвідомо не заразити інших людей, рекомендують носити маску та дотримуватися профілактичних заходів.
Коронавірус вражає не лише легені
Найбільше від COVID-19 страждають легені, але вражає також і інші органи та системи. Саме тому хронічні захворювання збільшують ризик померти від цієї хвороби та впливають на важкість її перебігу. Проте захворіти й померти може й людина без хронічних захворювань.
Як себе вберегти?
Лікарі всього світу досі шукають дієву вакцину та ліки для боротьби з небезпечним вірусом. У ході того, як з'являється нова інформація, змінюються і поради медиків. Наразі усім рекомендують дотримуватися базових правил для профілактики хвороби - дотримуватися соціальної дистанції, носити маски, часто мити руки тощо.
Читайте також: Кількість хворих на COVID-19 на Львівщині: дані станом на 9 грудня
Фото на головній: РБК