Завтра у Львові буде свято «ляльки»

Завтра,28 березня у кімнаті дозвілля «Калинове намисто», що на вул. В.Великого, 11, відбудеться свято «Ляльки».

На дітей чекає театралізована вистава, виконання віршів, виставка ляльок, а також коротка історія виникнення самої ляльки.

Як зазначають організатори, свято підготували, аби зацікавити дітей історією виникнення ляльки, навчити створювати ляльки власноруч, прищепити повагу до культурних традицій родини й країни, виховувати любов до матері, бабусі, до Батьківщини, розвинути у них уяву і художній смак.

«Кожна дитина хоче вірити у казку, хоче побувати хоч раз в образі свого улюбленого казкового героя або ляльки і поринути у світ розваг. Треба вчитись святкувати  щиросердечно, мабуть невипадково саме навесні відзначають свято ляльки. Ми познайомимо дітей з історією виникнення ляльки, розповімо про значення та традиції виготовлення ляльок в Україні. Дітки побачать гарну виставку ляльок та цікаву театральну виставу», - розповідає Катерина Висоцька, педагог-організатор УДЮМК Франківського району м. Львова

Довідка

Історія виникнення назви ляльки сягає давніх часів. Перші ляльки створювали на честь чарівної Богині кохання та весни (Лелі або Лялі), яка була за міфами нерозривно пов’язана між весняним відродженням природи, початкових польових робіт. Богиню завжди уявляли юною, красивою, стрункою та високою дівчиною. Саме її образ відтворювали прадавні слов’яни, щоб лялька оберігала та вдихала силу життя  в людину.

В Україні традиційно лялька має різні значення. З давніх-давен майже в кожній українській хаті були традиції виготовлення ляльок, деяким лялькам не робили обличчя, щоб дитина змогла сформувати в уяві власний образ своєї подруги та янгола-охоронця. Іншим створювали обличчя, щоб діти з дитинства прагнули до прекрасного та спілкування з лялькою.