27 жовтня Конституційний суд України скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала відповідальність за недостовірну інформацію у деклараціях. До подання у КСУ долучилося 47 народних депутатів України, у тому числі й вихідці зі Львова.
Як передає 032.ua, наступного дня після ухвалення рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій для доступу аж до моменту скасування відповідного рішення. 2 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4304, що має на меті відновити скасовані норми е-декларування.
Аналітики YouControl зібрали факти про народних обранців, які долучилися до скандального подання у КСУ. У цілому, ситуація виглядає як протистояння ОПЗЖ та інших фракцій у парламенті ("ЄС", "Голос", "Слуга народу"). Пропонуємо дізнатися детальніше, хто зі Львова підписався під скасуванням відповідальності за недостовірне декларування.
У переліку опинився уродженець Львова Тарас Романович Козак - фігурант антикорупційних розслідувань, більш відомий як партнер Віктора Медведчука та власник телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Брати Козака і Медведчука також спільно ведуть бізнес - ТОВ “Укрінвестлімітед”, ТОВ “Керамбуд”, ТОВ “Експонент”. Цього року НАКЗ почало повну перевірку декларацій Тараса Козака.
Ще один львів'янин серед засилля донеччан та киян - співголова депутатської групи "За майбутнє", двічі народний депутат Тарас Батенко. Він відомий і як директор "Магістральних нафтопроводів "Дружба" ПАТ "Укртранснафта". До цього був депутатом Львівської обради 5 і 6 скликань. На місцевих виборах 2020 політик також балотувався у Львівську обласну раду від партії "За майбутнє".
У цьому переліку можна знайти й імена таких одіозних політиків: Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Наталія Королевська, Віктор Медведчук, Григорій Суркіс, Юрій Бойко, Ігор Абрамович, Ілля Кива, Ренат Кузьмін, Сергій Льовочкін, Сергій Ларін та інші.
Додамо, експерти відзначають, що НАЗК порушило закон, закривши доступ до е-декларацій. Оскільки попри рішення суду, декларації не стали інформацією з обмеженим доступом, а оприлюднені раніше дані й надалі можна використовувати. В основному, рішення КСУ "вдарило" найбільше по роботі самої НАЗК та боротьбі з корупцією в країні: суттєво збільшується ризик приховування коштів, отриманих незаконним шляхом, а ось контроль з боку громадськості - унеможливлюється. Рішення Суду ставить під загрозу і партнерські стосунки України з ЄС, наприклад, є ризик скасування безвізового режиму.
Читайте також: Григорій Козловський пройшов у депутати Львівської облради, - ЗМІ
За матеріалами YouControl