У ніч на 25 жовтня, о 4:00 за київським часом, Україна знову перейде на зимовий час. Стрілки годинників слід перевести на 1 (одну) годину назад. Такі зміни відбуваються восени щороку, відповідно до постанови Кабміну №509 від 1996 року.
Як передає 032.ua, уже кілька років українці сперечаються про доцільність переходу на літній та зимовий час. Багато хто вважає це пережитком повоєнного минулого у ХХ столітті. Втім, у Європейському Союзі діє аналогічний порядок обчислення часу відповідно до Директиви Європарламенту і Ради ще від 2001 року. В українському Уряді зазначають, що як тільки змінять відповідну процедуру в ЄС, Україна також запровадить зміни у цьому питанні.
Зараз у Європі визначаються з питанням скасування переведення годинника двічі на рік. Кожна країна-учасниця Союзу повинна до квітня 2021 року визначитись, на якому часі вона залишиться: на літньому або зимовому. Відтак, українці будуть переводити стрілки годинників ще щонайменше двічі - восени 2020 та навесні 2021 року.
Додамо, що зміна часу на "зимовий" по-різному впливає на організм людини і може викликати стрес та проблеми, з цим пов'язані. Раніше сайт 032.ua розпитав львівську спеціалістку зі сну, лікарку Ярину Жолоб про те, як полегшити собі життя у цей період.
Читайте також: Колишній головний архітектор Львова захворів на COVID-19, - ВІДЕО