Як пандемія COVID-19 вплинула на генерування відходів у Львові: результати дослідження

15 жовтня у Львові презентували онлайн попередні результати “Дослідження про вплив пандемії COVID-19 на генерування твердих побутових відходів”. Аналізували ситуацію представники громадських організацій “Нуль відходів Львів” (Львів), “Еколтава” (Полтава) та Дослідницька агенція “Фама”.

Як повідомили 032.ua у пресслужбі громадської організації “Нуль відходів Львів”, у рамках дослідження зібрали інформацію про поводження з відходами у Львові, Трускавці, Полтаві та Миргороді, здійснили морфологічне дослідження ТПВ та оцінку їхньої структури. Також поспілкувалися із перевізниками відходів, власниками пунктів прийому вторсировини, представниками закладів громадського харчування та рітейлу. Та проаналізували іноземний досвід реагування на виклики пандемії.

За словами виконавчої директорки ГО “Нуль відходів Львів” Ірини Миронової, до карантину у Львові багато працювали над зменшенням кількості відходів, які не піддаються переробці. Показовою стала кампанія зі зменшення обігу поліетиленових пакетів “Без поліетилену”. Під час карантину збільшилася кількість твердих побутових відходів у Львові, при тому, що навесні готелі та ресторани міста продукували суттєво менше ТПВ. Процеси в Україні порівнювали з тим, що відбувається з відходами за кордоном.

Активісти помітили, що міста майже не ведуть облік відходів. А якщо хтось і веде, то параметри різні й неуніфіковані. Тож у дослідженні посилалися здебільшого на інтерв'ю із компаніями-перевізниками й органами місцевого самоврядування. На основі опрацьованих даних, сформували кілька блоків рекомендацій щодо збору даних та поводження з ТПВ загалом.

Фахівці рекомендують деталізувати інформацію про об'єми, масу відходів, які утворюються місті, яку частину передають на полігони чи переробку, це ТПВ від населення чи бізнесу, чи був поділ вторсировини, який морфологічний склад відходів. Усі дані потрібно оприлюднювати у вільний доступ. Щодо збору відходів, пропонують сортувати органіку та інші типи відходів, покращувати роздільний збір на прибудинкових контейнерних майданчиках, розширювати мережу збору та утилізації негабаритних і небезпечних відходів, безперебійно співпрацювати з пунктами прийому вторсировини й профільними організаціями.

Серед іншого пропонують проводити роз'яснювальну роботу з мешканцями щодо поводження з ТПВ, заохочувати людей використовувати багаторазові засоби індивідуального захисту (маски), не замінювати миття рук одноразовими рукавицями, викидати їх у контейнери для змішаних відходів тощо.

Читайте також: Як у Львові зібралися покращувати якість повітря

Фото на головній: 032.ua