Вчителька дистанційної школи розповіла про особливості організації навчального процесу онлайн

Пандемія коронавірусу змінила життя багатьох людей. Зважаючи на небезпечність цієї хвороби, цілком зрозумілими є обмеження чи заборони на проведення масових заходів, відвідування публічних установ. Змінюються і підходи до навчання - студенти, школярі та навіть дошкільнята опинилися у ризикованій ситуації не отримати належної освіти. Поступово, вчителів та дітей привчають до дистанційної або змішаної форми навчання. І хоч багатьох вона не влаштовує, іншого виходу наразі немає.

15 жовтня у Львові відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де рекомендувализакладам загальної середньої освіти організувати осінні канікули із 19 по 30 жовтня. Не виключено, що після цього періоду школярі перейдуть на дистанційну форму навчання. Із огляду на це, журналістка 032.ua розпитала вчительку-методиста дистанційного закладу для учнів 5-11-х класів "Атмосферна школа" Тамару Баланюк про особливості навчання дітей онлайн. Школа працює повністю дистанційно, використовує новітні підходи до навчання, сучасні інструменти для мотивації учнів, як-то відеоролики, індивідуальні графіки навчання, чати з вчителем тощо.

Як розповіла Тамара Баланюк, для успішної реалізації дистанційної форми навчання потрібно 2 фактори: технічна забезпеченість необхідними девайсами дитини і вчителя, а також уміння ними користуватись. Весняний досвід показав, що в українській освіті ці два фактори є слабкими місцями. "Уся складність полягає у цих факторах, вирішення яких у деякому плані є показником розвитку економіки країни та схильності населення до самоосвіти і опанування нових навичок", - зауважила вчителька.

Зі слів методистки, дистанційно діти можуть навчатися уже з першого класу. Тільки для учнів молодшої школи потрібен помічник - батьки або няня. А ось уже з 5-го класу школяр може навчатися сам, при певній частці контролю з боку батьків.

Серед плюсів дистанційної форми навчання для дітей виділяють такі: можливість приділяти більше часу улюбленим справам (спортивні секції, танці, спів тощо) або конкретному предмету, який треба глибше опанувати для вступу у виш; відсутність відчуття сорому з боку однокласників чи вчителя за нерозуміння теми, адже при дистанційному навчанні не треба перепитувати, а можна просто перемотати відео з поясненням і подивитись ще раз; можна вчитися у тому місці та у той час, коли хочеш; економія часу на дорогу до школи; демонстраційне наочне пояснення матеріалів.

Із мінусів згадують такі: відсутнє або недостатнє спілкування з однолітками/ відсутність «живого» спілкування; зменшення соціалізації дитини у суспільстві; багато часу перед монітором; неефективність відеороликів без пояснень дорослих.

"Однак усі ці чинники з негативним впливом залежать у першу чергу від самої дитини та її батьків, адже при належному плануванні розпорядку дня та чергуванні навчання з відпочинком дитина може проводити значно більше часу на свіжому повітрі упродовж дня, ніж при навчанні у звичайній школі. При цьому вона може відпочивати разом з однолітками та знайомими біля свого дому або ж під час занять у певній секції чи гуртку, де вона зможе формувати соціальні зв’язки", - додала Тамара Баланюк.

Вчителька, яка на практиці стикається з організацією дистанційного навчання, вважає, що цілком реально зробити це й у звичайних школах. Велика кількість українських шкіл уже активно його організовують, питання лише у рівні організації та матеріальній забезпеченості дітей і вчителів.

"Є багато випадків, коли одні школи задають купу завдань без чітких пояснень, а над вирішенням працює вся сім’я. При цьому у сільських місцевостях слабкий інтернет та відсутність комп’ютерів у сім’ях унеможливлюють повноцінний перехід на дистанційне навчання. Опанування ж платформи Google Classroom та сервісу відеоконференцій Zoom є вже питанням не тільки для шкіл, але й тестом для перевірки вмотивованості та відповідальності самих дітей. Однак, повертаючись до першого питання, опанування цих сервісів можливе завдяки належному технічному оснащенню користувача. А це питання наразі дуже актуальне", - резюмувала Тамара Баланюк.

Читайте також: “Маленький Личаків”: музей кам’яних скульптур просто неба за 35 км від Львова, - ФОТО, ВІДЕО

Фото на головній: Thomas Park

Новини компаній
15:00, Вчора