У «Львівводоканалі» триває процес реформування, налагодження обліку води та пошук втрат.
«У 2011 р. водоканал фіксував 34% втрат води. Щоб визначити, які ж реальні втрати, ми поставили лічильники у селах депресійної лійки. До 2012 р. ці села були необліковані і за звітами споживали 1,5 млн. кубометрів води у місяць – близько половини, що споживає Львів. Коли ж ми встановили лічильники, то побачили лише 400 тис. кубометрів – тобто втричі менше. Власне за рахунок цієї різниці й зріс розмір фактичних втрат води до 58%. Натомість депутати трактують ріст втрат як безгосподарність. Насправді ж ми просто з’ясували реальний стан справ.
У «Львівводоканалі» планомірно, крок за кроком, налагоджують чіткий облік води. Торік за кошти підприємства встановили лічильники на насосних станціях вході у місто. По розрахунках підприємства кількість аварій на міських водогонах зменшилася вдвічі, втрати води від витоків зараз є не більше 5%», - зазначив в.о.директора ЛМКП «Львівводоканал» Степан Пакіж.
«Якщо кількість витоків скоротилася, тоді де ж зникає вода? Ми зробили експеримент – встановили будинкові лічильники на Сихові. Різниця між показами будинкового лічильника та сумою квартирних лічильників сягає 30%. Це неточність лічильників, крадіжки, використання води на потреби прибирання будинку тощо. Які б не були причини, результат один: вартість цієї води ніхто не відшкодовує. За нашими підрахунками у межах цілого міста у житловому фонді щомісяця втрачається до 400 тис. кубометрів води, а це близько 2,4 млн грн. Це колосальні збитки. Ми звернулися до депутатів з проханням затвердити механізм відшкодування таких втрат для Водоканалу», - зазначає заступник директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.
«Нещодавно депутати звинуватили мене у зловживаннях, посилаючись на зростання втрат води на підприємстві та результати перевірки КРУ. Однак перевірка відбувалася за період 2011 року. У цей час у Водоканалі був інший керівник. Водночас депутати лукавлять, бо роблять наголос лише на сумі фінансових порушень, але не вказуючи їх причини. Насправді ж виявлені недоліки стосуються обліку споживання води у селах депресійних лійок. Тобто тут не йдеться про гроші та зловживання. Нас заслухала прокуратура і взяла до уваги пояснення. На мою думку, депутати недосконало вивчили документи, що стосуються піднятих ними проблем. Я пропоную разом з фахівцями Водоканалу ретельніше ознайомитися з оригіналами документів. Гадаю після цього їх думка докорінно зміниться», - говорить Степан Пакіж.