1 жовтня у Львівській області запрацював проєкт "Мобільні клініки". Він передбачає колаборацію з онлайн-сервісами авто, які використовують для допомоги дітям зі статусом ВІЛ, що потребують уваги лікарів та соціальних працівників. Такий проєкт існує в Україні з 2009 року і за перші п'ять років роботи мобільні клініки допомогли майже 6000 ВІЛ-позитивних дітей.
Як повідомили у Львівському центрі громадського здоров'я, зараз у проєкті є лише дві мобільні клініки: одна закриває роботу у Дніпропетровській області, інша закріплена за НДСЛ «ОХМАТДИТ» у Києві та охоплює близько 10 областей, включно Одеську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку області.
Автори проєкту - Фонд Олени Пінчук - вирішили об'єднатися з UKLON для продовження діяльності "Мобільних клінік". Таким чином сподіваються зекономити на закупівлях та ремонті автомобілів. А залучені до сервісу таксі кошти спрямують на виявлення нових випадків інфікування ВІЛ, надання медичної допомоги та соціальної підтримки дітям, яких торкнулась епідемія СНІДу.
Окрім запуску "Мобільної клініки" у Львівській області, працюють і над початком нового проєкту - "Кілометри добра". У мобільному додатку UKLON при замовленні автомобіля буде діяти окремий тариф для благодійників, частина коштів з якого йтиме на оплату роботи лікарів, які працюватимуть у складі "Мобільної клініки".
Зазначимо, "Мобільна клініка" - це автомобіль з портативним діагностичним обладнанням та медичною командою (педіатр або інфекціоніст, медсестра, соціальний працівник та лікар). Медики надають допомогу ВІЛ-позитивним дітям та ВІЛ-інфікованим вагітним у найвіддаленіших точках України. Насамперед, це люди, які роками не можуть отримати первинну діагностику, здати кров для дослідження, отримати призначення та консультації у прийомі терапії.
За матеріалами ЦГЗ
Читайте також: Львів'янам пропонують пожертвувати старі монети для порятунку дитячих життів