Дощі та осіннє похолодання - щорічні компаньйони хвилі сезонних захворювань. Грип, простуда та ГРВІ переслідуватимуть львів'ян аж до весни. Із урахування ще однієї хвилі захворюваності на COVID-19, медики рекомендують уважніше ставитися до свого здоров'я і факторів ризику, які можуть підвищити шанс заразитися.
Як повідомили у Центрі громадського здоров'я, вагомий фактом - це куріння. Лікарі мають чимало доказів того, що між курінням та зараженням COVID-19 є зв’язок. Доведено, що порівняно з некурцями, курці мають більше шансів інфікуватися COVID-19 та вищий ризик розвитку ускладнень і смерті від вірусу. Це стосується як тих, хто курить звичайні цигарки, так і користувачі кальянів, систем для нагрівання тютюну та електронних сигарет. Будь-який із цих пристроїв має негативний вплив на організм та послаблює імунітет.
"Одне з останніх досліджень, проведених у США, свідчить про те, що підлітки, які регулярно курять електронні сигарети, значно частіше хворіють на COVID-19 та мають важчий перебіг хвороби, порівняно з однолітками, які не курять. Не варто забувати, що куріння є одним із основних факторів ризику розвитку неінфекційних захворювань, які є причиною 84% смертей в Україні", - зауважили у ЦГЗ.
Оскільки кількість нових випадків COVID-19 почала стрімко зростати, все більшої актуальності набувають заходи профілактики – фізична дистанція, маски, чисті руки. Разом з тим, курцям варто пропонувати ще один превентивний метод – кинути курити. Допомогти у цьому може професійний веб-сайт, який існує за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Швейцарської Агенції розвитку та співробітництва, Міністерства охорони здоров'я України та ГО "Центр громадянського представництва "Життя".
Читайте також: Львів'янам пропонують пожертвувати старі монети для порятунку дитячих життів