Минулого тижня у Львові влаштували чергову "Майстерню міста", у рамках якої облаштували дощовий квітник. Уже другий такий простір у місті зробили біля зупинки громадського транспорту "Парк імені 700-річчя Львова". До роботи долучилися активісти ГО "Плато" та небайдужі львів'яни.
Як повідомили 032.ua представники громадської організації, дощовий квітник має на меті адаптувати простір до наслідків кліматичної зміни. Ідея полягає у формуванні багаторічної квіткової композиції, рослини в якій завдяки вибудованій дренажній системі збирають та затримують дощові опади з сусідніх хідників. Це дозволяє забрати надлишок вологи з ущільнених поверхонь та скерувати його для підживлення рослинності в межах квітника. До висадки добираються види, стійкі до надмірного зволоження та витривалі в умовах тривалої посухи. Рослини відповідають за фільтрацію дощових вод, а також за очищення та зволоження повітря, що є особливо актуальним поруч із дорогою з інтенсивним рухом автотранспорту. До того ж, композиція виконуватиме естетичну та просвітницьку функцію.
"Реалізуючи водночас практичні та естетичні проєкти, на зразок цього, ми прагнемо популяризувати серед містян необхідність використання природоорієнтованих рішень. Особливо актуальним це є з точки зору адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни. Адже з роками Львів все більше буде потерпати від раптових інтенсивних злив і надмірних періодів спеки. І нам потрібно вже зараз пристосовуватися до цього", - зауважила голова Правління ГО "Плато" Анжеліка Зозуля.
Праворуч від головного входу до "Парку імені 700-річчя Львова" також підготували ділянку для майбутньої висадки різнотрав’я. Таким чином планують показати львів'янам, що лучні трави є вдалою альтернативою традиційним газонам для значної частини міських зелених зон. Рослини такого типу до 10 разів вищі за газон і краще поглинають пил та шкідливі речовини, які потенційно можуть утворювати смог, впливають на зниження температури повітря та підтримку міського біорізноманіття, а утримання такого різнотрав’я є значно дешевшим та більш дружнім для довкілля.
Нагадаємо, цього року у Львові на перетині вулиць Бандери й Чупринки біля зупинки громадського транспорту облаштували перший у місті дощовий садок. Активісти з ГО "Плато" допомогли не лише озеленити й прикрасити території, а й полегшити пішоходам адаптацію до кліматичних змін. Також у Львові зверталися до влади з проханням не скошувати траву на газонах. Раніше 032.ua розповідав, чим корисні для міста екозупинки й показував яскраві приклади з інших міст світу.
Читайте також: Fridays For Future: Львів приєднався до світового Кліматичного страйку, - ВІДЕО