У Львівській області планують запровадити соціальні картки та електронний квиток у громадському транспорті. Впроваджувати ці пов’язані між собою проєкти будуть поетапно. Перший проєкт - облік пільговиків та запуск соціальної картки.
Як пояснив у коментарі 032.ua заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень, зараз на Львівщині зафіксовано близько 270 тисяч пільговиків, що мають право на безкоштовний проїзд громадським транспортом. Питанням обліку пільговиків займаються 5 державних реєстрів. Але є люди, які мають право на різні соціальні пільги і в жоден реєстр не входять. Тому перед ЛОДА стоїть завдання першочергового обліку усіх людей, які мають соціальні пільги, та формування відповідної чіткої бази даних. Цей перелік також враховуватимуть при запровадженні електронного квитка.
“Зараз ми починаємо заповнювати базу персональними даними громадян. Потім пільговикам почнуть видавати таку соціальну картку - документ, що буде містити усі дані стосовно пільг конкретної людини”, - додав посадовець.
Із кінця вересня мають оголосити інвестиційний конкурс на впровадження електронного квитка. Формування бази та проведення конкурсу займе орієнтовно пів року. За цей час ще мають у ЛОДА сформувати список усіх пільговиків, яким видаватимуть соціальні картки, куди одразу включать е-квиток.
“Спочатку е-квиток матиме на меті облік усіх пільговиків, однак згодом його зможуть придбати усі охочі. Натомість люди, що мають пільгові категорії на громадський транспорт, отримують е-квиток безкоштовно”, - пояснив Тарас Грень.
Заступник голови ЛОДА зауважив, що впровадження автоматизованої системи оплати пільгового проїзду на Львівщині та формування бази громадян, які мають право на безкоштовний проїзд, вирішить питання обліку пільговиків. Після цього і місцева, і державна влада буде виплачувати перевізникам відповідну суму.
“Коли ми запитуємо у перевізників, скільки їм потрібно грошей, аби перевозити пільговиків, то вони говорять суму, але не надають розрахунок, скільки людей з пільговими категоріями вони перевозять щомісяця, щодня чи щороку. Перевізники просто не ведуть таку статистику, а для держави вона дуже потрібна”, - підкреслив посадовець.
При впровадженні е-квитка на Львівщині облаштують окремі пункти продажу чи роздачі цих карток. Планують сформувати і диференційований тариф. Якщо при безготівковій формі оплати проїзд коштуватиме, до прикладу, 10 грн, а готівкою - 11 грн, то з використанням е-квитка вартість проїзду становитиме 8 грн. Хоча перед цим ще має бути відповідне розпорядження голови ЛОДА щодо впровадження такого тарифу і реалізацію автоматичної системи обліку пільгового проїзду (АСОППу).
Не-пільговики також зможуть користуватися е-квитком: для оплати проїзду її можна буде поповнювати і тариф буде вигіднішим, ніж розрахунок іншими способами. Повністю запустити електронний квиток на Львівщині планують з весни 2021 року.
Нагадаємо, що 27 вересня у світі відзначають день туризму, тому Львів традиційно долучився до святкування цього свята. Для львів'ян та гостей міста музеї та туристичні компанії підготували низку цікавих екскурсій містом Лева. Серед запропонаваних є 40 безкоштовних екскурсій Львовом.
Читайте також: Відпочинок у Туреччині під час пандемії COVID-19: що потрібно знати туристам, - ФОТО, ВІДЕО