Львівське 1715 - це бренд, а не історичний факт

Львівський історик розкритикував рекламу, в якій йдеться, що виробництво українського пива розпочалось у Львові у 1715 році.

“Якщо б люди, як популяризують цю дату, прочитали книжку Мирона Капраля “Економічні привілеї міста Львова XV-XVIII ст”, то побачили б, що зберігся привілей львівського цеху пивоварів, датований 13 серпня 1621 року.

А у преамбулі цього привілею написано, що він виданий замість згорілого привілею 1565 року”, -- зазначив професор Леонтій Войтович, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ще раніша згадка про виробництво пива у Львові — 1445 рік. Тоді шоста міська вежа була закріплена за цехом пиво- та медоварів. “Виникає запитання: що вони варили до 1715 року? Може, лимонад?”, - жартує професор.

Проте, як зауважують , навіть ця згадка не дає точного уявлення про початки пивоваріння у Львові. “Пиво у Львові, Перемишлі з'явилось із заснуванням цих міст. Пиво — даваній слов'янський напій, який був доступним найбіднішим верствам населення, -- говорить Леонтій Войтович. -- А от у середині ХІІІ ст німецькі колоністи завезли до Львова елітні сорти хмелю, який тут прижився. І це дозволило львівському пиву здобути широке визнання”.