13-15 березня в Музеї народної архітектури та побуту («Шевченківський гай») у Львові за участю норвезьких та українських експертів відбудеться семінар з проблем збереження пам’яток народного дерев’яного будівництва. Семінар відбудеться в рамках співпраці Музею з ЮНЕСКО.
Основна тема семінару – методи та способи ведення архітектурної документації будівель в контексті ведення пам’ятко-охоронних, дослідницьких та реставраційних робіт на об’єктах народної дерев’яної архітектури.
«Семінари триватимуть з 10.00 год до 16.00-17.00 год. Цей семінар вестиме фахівець з Норвегії. Наступну лекцію прочитає фахівець з Росії. Загалом заплановано 13 семінарів.
Це перший семінар у рамках цього проекту. Учасників навчатимуть, як правильно проводити підготовчі роботи з реставрації об’єктів, як вести документацію, тощо. Очікуємо близько 12 фахових реставраторів та архітекторів», - розповів Іван Косачевич, директор Музею народної архітектури та побуту у місті Львові.
Нагадаємо, 22 січня між Музеєм народної архітектури та побуту і ЮНЕСКО була підписана угода на 300 тис. доларів. Це «Програма ревіталізації і збереження культурної спадщини Музею народної архітектури і побуту у Львові».
Програма розрахована на 2 роки. В її межах передбачають семінари та закупівлю спеціального обладнання для архітектурного відділу та для фондосховища.
«Проектом першого року передбачається початок ремонту на одному з об’єктів. Це хата села Шандрівець Турківського району та роботи у фондосховищі. Другий рік передбачає завершення робіт на цих двох об’єктах і ремонт майстерні», - розповідає Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР.