Новий голова Львівської ОДА буде «тягти» сланцеві угоди – нардеп

Одне із завдань нового голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука – «протягти» угоду з «Шевроном» щодо видобування сланцевого газу на Львівщині.

Про це заявила народний депутат України від ВО «Свобода», голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, коментуючи зустріч голови ЛОДА із керівником «Шеврон» в Україні Пітером Кларком.

Одне із завдань, яке отримав новий голова Львівської облдержадміністрації, - це добитися погодження угоди про розподіл продукції з компанією «Шеврон», яка планує видобувати сланцевий газ на Львівщині

«Одне із завдань, яке отримав новий голова Львівської облдержадміністрації, - це добитися погодження угоди про розподіл продукції з компанією «Шеврон», яка планує видобувати сланцевий газ на Львівщині. Свідченням цього є, зокрема той факт, що одна з перших зустрічей Віктора Шемчука на новій посаді – це була зустріч із керівником компанії «Шеврон» в Україні Пітером Кларком», - зазначила Ірина Сех.

Як подають ЗМІ, Віктор Шемчук на зустрічі сказав, що кінцевою метою має стати виконання контракту між Україною і компанією «Шеврон».

«А чи відомо панові голові ЛОДА, про що йдеться в тому «контракті»? Чи впевнений він, що ця угода вигідна для громади Львівщини і передбачає гарантії безпеки? Бо громаді Львівщини про це наразі нічого не відомо. Зміст проекту угоди приховують і від депутатів Львівської обласної ради, від рішення яких залежить, чи набуде чинності угода з «Шевроном». Якщо пан Шемчук бачив текст угоди і впевнений, що вона вигідна для громади, то чому цей документ не оприлюднять?» - зазначає народний депутат.

За словами Ірини Сех, швидше за все текст угоди з «Шевроном» так само приховуватимуть від громади, а згодом накладуть на нього гриф таємності, як це зробив уряд щодо угоди з «Шелл».

«Хочу наголосити, що приховування тексту угоди, яка стосується розробки надр, є порушенням Конституції та законів України. І голові облдержадміністрації не пасує брати участь в таких оборудках», - зазначила народний депутат.

Нагадаємо, що 5 березня 2013 року Ірина Сех звернулася до Генеральної прокуратури із заявою про злочин – через засекречення урядом угоди про розподіл продукції між Україною та компанією "Шелл". Як стверджує народний депутат, відмова уряду надати їй текст угоди передбачає покарання за ст. 351 ч.2 Кримінального кодексу України

«Невиконання службовою особою законних вимог комітетів Верховної Ради України чи тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України, створення штучних перешкод у їх роботі, надання недостовірної інформації».

«Приховування тексту угоди з «Шелл» свідчить про залаштунковий характер домовленостей, які насправді мали би бути відкритими й публічними. Адже йдеться про надра, які, за Конституцією, належать народові України. Але від народу приховують правду про те, що збираються робити на нашій землі з нашим національним багатством. А якщо приховують – значить збираються розкрадати, зухвало і безсоромно», – зазначила народний депутат від «Свободи».

Місяць тому Ірина Сех звернулася до прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням надати текст угоди про розподіл продукції між Україною, компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс» та ТзОВ «Надра Юзівська». Це звернення Азаров переадресував Мінекології, звідки надійшла відмова. Урядовці відмовилися надати текст угоди, аргументували це рішення "конфіденційністю запитуваної інформації».