Із 19 по 24 серпня у Львові відбудеться уже 5-ий щорічний фестиваль Параджанова. Місце проведення незмінне - КМЦ “Супутник” та парк Левандівський. Цього року темою культурно-просвітницького проєкту є посткараннтинна реальність та межі відкритості і відвертості. Львів’янок та львів’ян запрошують відвідати кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, екскурсії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей.
Як розповіла у коментарі для 032.ua адміністраторка “Супутника” Ольга Болюх, у середу, 19 серпня, стартує мистецька резиденція та мистецька експозиція, кураторка - Олена Каїнська. Також буде творча зустріч з кіноактором Іваном Гаврилюком о 19:00. Кілька подій представить Інститут стратегії культури за участі львівської депутатки Юлії Хомчин, зокрема презентують серію відеороликів, у яких мешканці Львова розповідають, що для них культура. О 20:00 того ж дня відбудеться урочисте відкриття фестивалю за участі “Львівського клубу авторської пісні”, учасники якого виконають авторські твори.
Серед цікавинок - кінопокази, пов’язані з Сергієм Параджановим, він колекціонера Олександра Мандрика, які відбудуться 20 - 22 серпня. У неділю, 23 серпня, на алеї Небесної Сотні у Левандівському парку урочисто замінять прапор Майдану на державний прапор України. Прапор Небесної Сотні працівники “Супутника” урочисто підняли 18 лютого 2019 року, і тепер замінять на державний. Такі зміни планують робити щороку. Того ж дня ввечері з концертом виступатимуть студенти Львівської національної музичної академії, які виконуватимуть джазові хіти.
24 серпня презентуватимуть роботи учасників мистецької резиденції, які вони створюватимуть упродовж фестивалю. На завершення відбудеться святковий концерт за участі вокальних і танцювальної студій “Супутника”, а також запрошених виконавців - Соломії Чубай, Руслани Кіцери, Олега Дроботія. Почути можна буде і директора центру Олександра Агашкова. Виступить також діджей Markus Max, під сет якого відбудеться показ мод від модельної школи “Нова імперія”.
Відвідувачі фестивалю зможуть ознайомитися і з виставкою “Історія Левандівки на старих фотографіях” від Софії Гдакович та інтерактивною інсталяцією “Шахова партія” від Анатолія Смірнова. Митець створив скульптури шахових фігур з пінопласту, а цього року планує зліпити обличчя Сергія Параджанова.
Зазначимо, що усі події фестивалю будуть безкоштовними. Повна програма 5-го Фестивалю Параджанова на Левандівці:
Читайте також: День Незалежності України 2020: куди піти мешканцям Львова і області, - АФІША