У Львові просять не скошувати траву у громадському просторі міста

Фото з сайту katowice.naszemiasto.pl

Станом на 21 липня, на сайті місцевих петицій триває збір підписів під пропозицією Ярослава Михайловського. Мешканець Львова просить владу тимчасово припинити скошування трави у громадському просторі міста.

Як передає 032.ua, електронне звернення назбирало 294 підписи. До закінчення збору підписів залишилося 3 дні. Усього петицію мають підписати 500 людей, щоби звернення опрацювали у Львівській міській раді. Підписати можна за посиланням.

Автор петиції наголошує, що трава відіграє важливу роль у міському просторі: є додатковим джерелом кисню, вбирає пилюку, утримує вологу у ґрунті та покращує зовнішній вигляд дворів та вулиць. Оскільки у бюджеті міста недостатньо коштів на забезпечення регулярного поливу усіх газонів, пропонують скористатися досвідом європейських міст та зупинити скошування трави хоча б на рік. За цей час зелений покров має відновитися, а з бюджету не витрачатимуть додаткових ресурсів.

Фото газону у Польщі, з сайту katowice.naszemiasto.pl

"У 2020 році після майже безсніжної зими в Україні зафіксували найнижчий за 100 років рівень води в річках, що обов'язково позначиться на всіх сферах нашого життя. Щоб хоч якось адаптуватися до наслідків посухи, у країнах ЄС змінюють підходи догляду за зеленими насадженнями. Так, у Польщі один за одним міста (Елк, Конін, Варшава, Краків) підхоплюють тимчасову відмову від скошування трави. Таке рішення повинно допомогти рослинам перенести посуху та значно уповільнити випаровування води з ґрунту", - додав Ярослав Михайловський.

Зазначимо, що аналогічну ідею цього року підтримали і львівські екоактивісти. Зокрема, ГО "Плато" зверталася із пропозицією не скошувати траву на газонах і садити там різнотрав'я до районних адміністрацій міста. Врахувати її погодилася лише Галицька РА. У громадській організації тим часом наводять вагомі аргументи на захист своєї позиції:

Візуалізація ГО "Плато"

Читайте також: Чи змогли б ви скласти ЗНО з географії, - ТЕСТ

Партнерський спецпроект
17:13, Сьогодні