Депутат Львівської міської ради Олександр Алексєєв звернувся до міського голови Андрія Садового з проханням включити витрати для забезпечення цілодобової фізичної охорони Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова у міський бюджет розвитку.
Лікарня надає цілодобову медичну допомогу мешканцям Львова та області. Часто для отримання медичної допомоги привозять пацієнтів та їх супроводжуючих в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або з похмільним синдромом. Ці люди становлять потенційну небезпеку для персоналу лікарні.
«Погрози, побиття та стрілянина – звичайні будні львівських лікарів приймальних та травматологічних відділень, які працюють цілодобово, - йдеться у зверненні. - Вони допомагають людям, однак самі потребують допомоги та захисту. Найбільше агресивних відвідувачів у вихідні, святкові та післясвяткові дні, а також в нічний час. Серед буйних – п’яна молодь, наркомани та дебошири. Найважче лікарям впоратися та втихомирити юрби циганської національності. Коли хтось надходить з їхніх родичів в реанімацію чи приймальне відділення, вони погрожують та заважають надавати адекватну медичну допомогу. Бувало що лікарям травмпункту ламали щелепу, у працівників відділення інтенсивної терапії – стріляли. Багато медиків з відчаю озброїлись електрошокерами та газовими балончиками».
З 1 січня 2011 року через брак коштів була знята фізична охорона з приймального відділення лікарні. З цього часу значно посилився рівень криміногенної ситуації у приміщеннях усіх відділень лікарні, що розташовані на першому поверсі. Почастішали випадки крадіжок особистого майна працівників у лікарні, порушено ряд кримінальних справ. Існує реальна загроза заподіяння фізичного насильства працівникам охорони здоров’я, принижується їхня честь і гідність, завдається матеріальна шкода міському комунальному майну, яке використовується лікарнею.
У приймальному відділенні лікарні встановлена тривожна кнопка виклику міліції, однак як показує практика, міліція прибуває на місце через 10-15хв, після виникнення конфлікту, тоді коли уже завдано моральної та фізичної шкоди медичному персоналу.
«Неодноразово медичні працівники даної лікарні після чергового інциденту усно звертались до адміністрації лікарні та письмово до начальника Львівського міського управління міліції ГУ МВС у Львівській області з проханням допомогти у вирішені цієї проблеми – забезпечені постійної охорони приймального та інших відділень, однак нам було відмовлено у зв’язку з відсутності коштів», - зазначив депутат.