У Львові на заводі "Електрон" презентували законопроєкт про локалізацію у машинобудівництві

Днями у Львові на заводі "Електрон" презентували законопроекту №3739 про локалізацію у машинобудівній галузі. Він має на меті створити передумови для сталого розвитку та модернізації української промисловості. Таким чином хочуть стимулювати українські компанії та громадян купувати якісні товари, які з’являються завдяки конкуренції.

За словами президента-голови правління концерну "Електрон" Юрія Бубеса, це не надання преференцій виключно національним виробникам транспорту, а імплементація українського законодавства у європейське. І вимоги, які зараз пропонують в уряді, такі самі, що в Угоді про асоціацію України з ЄС. 

З цією метою пропонується вдосконалити процедуру публічних закупівель для певних груп продукції машинобудування шляхом встановлення обов’язкових вимог щодо локалізації їх виробництва, без порушення умов конкуренції на внутрішньому ринку. Зміни пропонують ввести з 1 січня 2021 року на 10 років.

Автори законопроєкту наголошують, що останніми роками виробництво промислової продукції в Україні знизилось (на 1,9% за підсумками 2019 року), негативна тенденція спостерігається і у 2020-му. Українські міста закуповують громадський транспорт, комунальну, будівельну техніку, рухомий склад залізниці, спецтехніку часто з інших країн, а не у місцевого виробника. Аби підтримати українське, зберегти та створити нові робочі місця та забезпечити сталий розвиток економіки й пропонують прийняти зміни до законодавства.

Раніше колишній голова Державної митної служби Максим Нефьодов розкритикував згаданий законопроєкт. Він заявив, що група депутатів просуває законопроєкт, який хоче підтримати "український Ланос" і замість виділення грантів чи отримання кредитів, пропонують "не допускати на торги продавців великого переліку товарів, у яких рівень локалізації менше якогось відсотка". Нефьодов спрогнозував появу цілої індустрії компаній-"прокладок", які будуть клеїти українські логотипи на іноземну продукцію та продавати їх з націнкою.

Додамо, законопроєкт №3739 зареєстрували у Верховній Раді 24 червня. Його підписали 37 народних депутатів з різних фракцій та груп. Документ виділяє чотири основні напрямки машинобудування для яких пропонується локалізація на рівні 25-40%. Після вступу закону в силу, автори прогнозують протягом наступних 3-5 років ріст ВВП на 3,9% і створення понад 62 тисячі нових робочих місць.

Нагадаємо, у Львові курсують низькопідлогові трамваї виробництва компанії "Електрон". Торік Львів придбав 50 нових тролейбусів "Електрон", останню партію поставляють до міста у червні - липні.

Читайте також: Львів і електронний квиток: Андрій Білий і Сергій Журбенко пояснили, чому його досі не впровадили, - ВІДЕО