Медики Львівщини, які померли у боротьбі з коронавірусом

Фото з відкритих джерел

У неділю, 21 червня, українці відзначають День медичного працівника. У такі святкові дні прийнято розповідати про здобутки та досягнення медпрацівників, про важливість їхньої місії та сумлінну працю для людей. Але цього року День медичного працівника відзначають у надзвичайних умовах.

Як зауважили на сайті Українського лікарського товариства у Львові, пандемія COVID-19 стала одним із найбільших викликів 21 століття. У квітні невидимий фронт пандемії перемістився на територію України. Лікарі й медсестри докладають усіх зусиль, аби зупинити смертоносну інфекцію. Часто, навіть, ціною власного життя… В Україні захворювання підтвердили у майже 6000 медичних працівників, щонайменше 40 з них померли від ускладнень COVID-19.

За кількістю хворих медиків у Львові лідирує Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова – 122 випадки. У Львівській обласній клінічній лікарні захворіло 66 медиків.У Центрі екстреної медичної допомоги – 55 осіб. У Львівському обласному госпіталі інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи – 44 хворих медики. За весь час на Львівщині одужав 281 медпрацівник. Зафіксовано 6 летальних випадків. Ці медики залишаться Героями, які самовіддано і жертовно виконали свій професійний обов’язок:

Іван Гайда

Іван Гайда, фото з сайту УЛТ

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковник медичної служби Збройних сил України, лікар вищої категорії, який з перших днів війни на Донбасі врятував життя багатьох наших військових. Помер 18 червня у віці 58 років внаслідок ускладнень спричинених COVID-19.

Галина Юзич

Медична сестра відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Їй було 55, з них майже 35 років віддала праці в обласній лікарні. Жінка лікувалася у Комарнівській міській лікарні, мала важкі супутні захворювання, але у вкрай важкому стані була доставлена у інфекційну лікарню. Вона відійшла у вічність 6 червня.

Роман Кріль

Роман Кріль, фото з сайту УЛТ

Старший фельдшер підстанції екстреної медичної допомоги м. Сокаль, який близько 40 років віддав роботі у службі екстреної медичної допомоги. Протягом тижня він боровся з коронавірусною інфекцією, перебуваючи в лікарні у вкрай важкому стані, проте врятувати його не вдалось. Про смерть колеги повідомили 31 травня.

Ірина Федоришин

Ірина Федоришин, фото з сайту УЛТ

Лікарка-анестезіолог, яка понад 37 років пропрацювала у Львівській обласній клінічній лікарні. Ірина Михайлівна за довгі роки своєї професійної діяльності врятувала не одне людське життя. Її боротьба також була тривалою. З початку травня вона перебувала на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні, але стан її погіршився і вона була переведена в реанімаційне відділення та підключена до апарату ШВЛ. 25 травня, на 64-му році життя, відійшла у вічність.

Жанна Гарасим'як

Сестра–господиня у 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева. Їй було 48, родом із с. Великий Дорошів Жовківського району. Підтверджений діагноз на коронавірус жінка отримала 4 травня. Медики діагностували у хворої також двобічну пневмонію. Стан пацієнтки погіршувався і за два дні її перевели з лікарні Князя Лева у 8-му міську лікарню. Хвора весь час була в реанімації. А останні три дні — на штучній вентиляції легень. Відійшла у вічність 15 травня. 

Марія Любінська

Молодша медична сестра Центру легеневого здоров’я у Львові. Їй було 60 років, родом із  Яворівського району. Вона захворіла 7 квітня і лише 12 квітня звернулась за допомогою медиків за місцем роботи. Раніше лікувалась самотужки, та одразу ж після звернення хвору госпіталізували. Померла 22 квітня від ускладнень спричинених COVID-19.

В Українському лікарському товаристві Львова закликали колег з інших областей долучитися до ініціативи та спільними зусиллями зробити меморіал загиблих від пандемії медпрацівників. Зазначимо, у Львові планують створити мурал з подякою медикам, розмістять його на фасаді Клінічної лікарні ШМД.