Днями на ютуб-каналі заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Андрія Білого з’явилося відео, де посадовець розповів про ситуацію з впровадженням електронного квитка у Львові. Серед іншого, Білий звинуватив колишнього працівника “Львівавтодору” Сергія Журбенка, який відповідав за проєкт, у маніпуляціях на торгах під час визначення компанії, котра впроваджуватиме е-квиток.
За словами Андрія Білого, у березні 2020 року таки вдалося підписати контракт із переможцем, а додаткову угоду - 15 травня, що і стало датою початку впровадження проєкту у Львові. За найближчі 3 місяці підрядник (консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe — Municipal Technologies LLC) має підготувати детальний план розгортання системи впровадження е-квитка. Автоматизовану оплату за проїзд (АСОП) мають запровадити у всіх видах громадського транспорту у Львові. Міські перевізники готові перейти на такий формат роботи, у мерії сподіваються, що і міжміські перевізники підтримають ідею. Передбачається, що повноцінно е-квиток має запрацювати з 2021 року.
Активно працювати над проєктом, за словами Андрія Білого, почали з 2016 року, коли на базі ЛКП “Львівавтодор” створили окремий відділ для цього. Його очолив Сергій Журбенко. У 2017 році оголосили тендер на визначення компанії, що встановлюватиме систему, а у 2018 - скасували.
“Я чув багато від мешканців, чому не міняється керівництво (відділу - ред.) впровадження електронного квитка. Той самий Сергій Журбенко, якщо він за 2 роки нічого не зміг зробити, навіть провести тендер. Потім ми мали інформацію, що команда, котра працювала на “Львівавтодорі”, прописувала (документацію - ред.) під одну конкретну компанію, яка мала перемогти. Моє завдання було недопустити зловживань, тому ми залучили додаткових спеціалістів, щоби розбавити цю команду”, - заявив Білий.
Посадовець звинуватив Сергія Журбенка, що той наполягав на відхиленні 4 із 6 пропозицій під час відбору переможців на тендері. Мерія з консультантами від ЄБРР вирішила пропустити ще одну команду. Але з трьох фіналістів один не подав документів на фінальний етап конкурсу.
Згодом, як переконує Андрій Білий, Журбенко одноосібно відправив лист компанії “Ріданго” з повідомленням про перемогу, але їхня пропозиція була на 2 мільйони євро дорожчою, тож обрати їх не могли. Після проведення службового розслідування Журбенкові дали догану, переможцем визначили “МІкроелектроніку”, а потім ще кілька місяців вирішували тяганину з ображеними представниками “Ріданго”. Саме тому з моменту підписання договору в березні, за словами Білого, не вдалося нічого зробити у рамках проєкту.