За добу у Львові зафіксували антирекорд за кількістю позитивних лабораторних тестів на коронавірус - 136 із 668 проведених. Втім, у місті не бачать адекватних економічних механізмів для посилення карантину. Наразі намагаються знайти баланс між безпекою у час пандемії та роботою підприємств.
Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, країни, які першими погодилися на карантин під час пандемії, зараз знаходять компенсаторні механізми для бізнесу та простих громадян. В Україні зараз таких можливостей немає, але підприємства повинні працювати, а люди - заробляти гроші. З іншого боку, вони повинні розуміти персональну відповідальність за безпеку.
У Львові громадський транспорт все ще працює в режимі спецперевезень, а низка закладів досі не працює. Тож посилення умов карантину наразі невиправдане. На Львівщині перевезень немає, і це створює навантаження на транспортну систему, виникають затори. Досі не відкрили садочки, частина магазинів та закладів харчування також не працюють. "COVID-19 нікуди не втік, він є, і ми з ним будемо жити ще як мінімум до кінця цього року", — зауважив міський голова.
З порушниками карантинних обмежень проводять роз'яснювальну роботу й дають попередження. При жорстких порушеннях, закривають окремі заклади - це дає більший ефект, ніж штраф.
Нагадаємо, станом ранок 15 червня у Львові та області підтверджено 2933 випадки інфікування коронавірусом, з них 96 — летальні, 632 пацієнти одужали. За попередню добу лабораторні центри провели 668 лабораторних тестів, з яких 451 зробили у Львові. Динаміка захворюваності у Львові спостерігається впродовж останніх кількох днів.
Читайте також: Чим відрізняються літнімайданчики у Львові та Європі і які альтернативи, - ФОТО
За матеріалами Львівської міськради