Усередині кожної людини йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло - заздрість, ревнощі, егоїзм, амбіції, брехню ... Інший вовк несе в собі добро - мир, любов, надію, істину, доброту, вірність. Перемагає той вовк, якого ти годуєш.
«Допоможіть врятувати дитину» - такі оголошення буквально переслідують нас в соцмережах, на телебаченні, радіо, у кас супермаркетів. Держава, яка ратує за безкоштовну медицину, безсоромно знизує в сторонці плечима: немає грошей - не буде у дитини шансу на життя.
ОфіційноМОЗ визнає, що сьогодні майже 80% дітей мають одне або кілька захворювань, лише 15-20% малюків народжуються цілком здоровими, у кожної третьої дитини фіксуються відхилення у фізичному або психічному розвитку.
В Україні дитяча смертність у два рази вище, ніж у європейських країнах. На сьогодні в нашій країні на 1000 немовлят 8,2 народжуються мертвими. При цьому держави, які мають розвинену економіку, а також сучасні медичні технології, давно вийшли на показник малюкової смертності 3-5 на 1000 народжених.
Щодня на одного нардепа в Україні витрачають понад 2 тисячі гривень. У суму входять витрати на зарплати депутатів та їх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі та канцелярське приладдя.
Заробляє за день депутат - 460 гривень, ще по стільки ж витрачається на його помічників і щоденні службові витрати. Проживання в готелі коштує державі - 450 гривень. Кожен день на оздоровлення народному депутату виділяють 106 гривень, 73 гривні на проїзд, 15 - на появу в медіа, 13 гривень - на телефон і 2 гривні на канцелярське приладдя.
Однак оточивши такими благами себе, слуги народу не в змозі забезпечити якісним лікуванням маленьких українців. Батьки важкохворих дітей залишаються один на один зі своєю бідою, коли їм називають суму, необхідну для лікування за кордоном. І тоді допомога небайдужих людей стає чи не єдиним шансом на порятунок для хворої дитини.
Моя хата з краюЖурналісти мережі міських сайтів CitySites запитали у своїх читачів: «Як ви реагуєте на прохання про допомогу хворим дітям в соцмережах?» Виявилося, що більшість українців не довіряє подібним оголошенням, тому що боїться шахраїв. Кожен третій респондент готовий допомагати нужденному, якщо його фінансове становище покращиться. Але сьогодні - вибачте, немає. Частина опитаних чесно зізналася, що не звертає увагу на прохання. Деякі обмежують свою допомогу «лайками». І тільки 3% наших читачів перераховували гроші.
Справедливості заради варто відзначити, що дійсно, випадків шахрайства на горі людському чимало. Соцмережі розв'язали руки шахраям. Фотографію хворої дитини легко знайти в Інтернеті, написати кілька жалісних слів - і оп-ля! - гроши капають на банківську картку. Особливим цинізмом відрізняються покидьки, що обкрадають дитячі рахунки - українська благодійність знає безліч таких випадків. Втім, що заважає нам бути уважними? Адже ми закриваємо квартиру перед відходом на роботу, і не покладаємося на авось.
Досвідчені волонтери зазвичай дають кілька основних порад, як не потрапити на шахраїв. Найпростіше - подзвонити в зазначену в оголошенні клініку і переконатися, що така дитина - не плід чиєїсь хворої фантазії. По-друге, не можна довіряти проханням про допомогу, якщо не додаються офіційні документи (епікриз, виписка з історії хвороби, результати обстежень, направлення на лікування тощо) з підписом і печаткою лікуючого лікаря, на бланку відповідного лікувального закладу. По-третє, групи збору допомоги з готовністю публікують проміжні короткі звіти про розподіл грошей.
Питання ще й в іншому: які вам потрібні докази чесності від людей, які просять, щоб про допомогу? Не всі суцільні шарлатани і шахраї, і, можливо, побоявшись передати гроші аферистові, ви пройдете мимо справжнього лиха.
Хворим дітям поспішають допомогти батьки хворих дітей«Вчора розіслала безліч прохань про допомогу друзям, і багато хто відповів. Відповіді такі різні, і знаєте, мами діток з проблемами зі здоров'ям відразу хочуть допомогти. Є мами і здорових малюків, які готові зробити перерахування, але їх набагато менше. А одна матуся мене зовсім засмутила, відповівши, що допомогла б, звичайно, але зараз у самій зовсім коштів немає, а слідом в іншій темі на «Однокласниках» пише, що нудно якось без платних смайлів, і купує їх », - поділилася наболілим волонтер Єлизавета.
Зіткнувшись з нещастям одного разу, людина не залишиться байдужою до чужої біди. Волонтери щиро вірять, що навіть п'ять гривень можуть врятувати життя.Хворі діти не потрібні державній машині. А що потрібно нам з вами, щоб залишитися людьми?
Людина народжується з величезним запасом доброти. І життєво важливо не заглушити в собі це почуття, знайти в собі сміливість простягнути руку допомоги в скрутну хвилину. Історії дітей, яких врятували абсолютно незнайомі люди, підтверджують, що, на щастя, людей з відкритими серцями є чимало.
Одеса. За життя 13-річного Максима Коломійченко боролася вся Одеса. Після раптового інсульту 8-класник впав у кому, потім хвороба ускладнилася запаленням легенів. Спочатку на лікування збирала його школа, потім підключилися учні з усього міста.