В МОЗ України відповіли на скарги медичних працівників, яким не виплатили надбавку: подробиці

Сьогодні, 2 травня підя час онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов розповів про те, чому українським лікарям досі не виплатили обіцяну надбавку до зарплатні. 

Як повідомляє журналістка 032.ua, очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов наголосив на тому, що про не виплату обіцяних заробітних плат звертаються усе більше медичних працівників. 

"Ми зараз контролюємо ситуацію в регіонах, але зіткнулися з тим, що медики запитують, коли будуть виплати за березень. Це питають і працівники екстреної швидкої допомоги, і інші лікарі", - розповідає міністр.

За словами Максима Степанова, усі кошти вже давно перераховані в районні центри. Суму виплати для медиків визначали за спеціальним алгоритмом.

"Всі кошти були перераховані на міста. Спочатку ми зібрали інформацію в розрізі кожного закладу, який працював з хворими на COVID-19. Загальна кількість хворих станом на 1 квітня в складала близько 440 людей у всій Україні. Були зібрані контакти усіх медичних працівників, які працювали з хворими на коронавірус, були зібрані дані про їх заробітну плату, і відповідно до цих сум були перераховані кошти. З цих грошей повинні були здійснені виплати для усіх медиків. Після цього МОЗ поставило завдання виплатити ці суми медичним працівникам", - наголосив Максим Степанов.

Як розповів Міністр охорони здоров'я України, виплати до медиків не дійшли через вину місцевих органів влаби або головних лікарів даних медичних закладів

"Проте зараз ми отримуємо сигнали про те, що кошти не виплатили в повному обсязі. З вини або місцевих органів влади, або головних лікарів лікарень. Вони почали маніпулювати щодо того, що виплати відбулися згідно кількості проведених годин. І це не доспустимі речі. Я наголошую, що усі виплати повинні здійснюватися в повному обсязі", - пояснює очільник МОЗ України.

Також в МОЗ України закликають не мовчати, а одразу повідомляти про це мінстерство.

"Ми вже направили листи до голів ОДА, щоб вони відзвітували, у розрізі кожного медичного закладу та медичних працівників, які суми і як вони були виплачені. Ми закликаємо усіх медичних працівників, які не отримали обіцяну заробіну плату повідомляти особисто МОЗ", - завершив міністр. 

Нагадаємо, коронавірусна хвороба 2019 (Coronavirus disease 2019, або COVID-19) - це гостра респіраторна хвороба, яку викликає невідомий раніше коронавірус SARS-CoV-2. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням хвороби у світі, у всіх країнах ввели карантинні заходи та обмеження. Станом на 9:00 2 травня в Україні вже 11 411 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Усього зафіксовано 279 летальних випадків, а 1498 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 550 нових випадків.

У Львові та області діють карантинні обмеження: дозволено виходити з дому лише у масках одному або в парах, особам віком від 60 років рекомендовано залишатися вдома. На в’їздах і виїздах до області на трасах встановили карантинні блокпости, де правоохоронці перевіряють усіх, хто прибуває та виїжджає з Львівщини. Станом на 2 травня у Львові та на Львівщині лабораторно підтверджено 465 випадків інфікування коронавірусом, 14 з них — летальні.