Як проходитимуть лікарську практику студенти-медики під час карантину: інформація від МОЗ

Сьогодні, 30 квітня під час онлайн-брифінгу заступниця Міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак розповіла про те, як студенти медичних вищих навчальних закладів проходитимуть лікарську практику під час карантину. 

Як повідомляє журналістка 032.ua, заступниця очільника МОЗ Ірина Микичак розповіла, що на даний момент великою проблемою в навчання студентів-медиків є брак місць для проведення лікарської практики. Проте МОЗ планує вирішити це питання найближчим часом.

"З певних причин взаємодія клінічних баз з вищими навчальними закладами була втрачена. І сьогодні великою проблемою є те, що комунальні комерційні підприємства позбавляють можливості науково-педагогічних працівників здійснювати лікавальну роботу та експертну діяльність. Тому Міністерство охорони здоров'я України розпочало консультації з найковим середовищем, органами місцевого самоврядування, і вже найближчим часом ми приймемо відповідні зміни у законі України. МОЗ налаштоване на те, щоб усі вищі навчальні медичні заклади дуже тісно співпрацювали з нашими закладами охорони здоров'я, адже від цього залежить якість надання медичної освіти, підготовка фахівців", - повідомляє заступниця міністра. 

За словами Ірини Микичак, жодних проблем зі вступом чи закінченням інтернатури під час карантину не буде, адже МОЗ виділить на це кошти.

"Що стосується інтернатури. Кошти для вступників на перший курс інтернатури передбачені в бюджет МОЗ. Цьогоріч, жодних проблем із завершенням навчання на інтернатурі для студентської молоді не буде. Найближчим часом заклади освіти отримають порядок проходження інтернатури, адже реформування зараз продовжується", - додає вона.

За даними МОЗ, під час карантину лікарі та медичні працівники зможуть пройти підвищення фахової кваліфікації, за допомогою онлайн-платформи, яку зараз міністерство оновлює. Також важливими у цьому навчанні стануть регулярні телемости з іноземними медиками. 

"Що стосується підвищення фахової кваліфікації лікарів та медичних працівників. МОЗ постійно оновлює онлайн-платформу, на якій викладають посилання на усі можливі навчальні програми, проекти та вебінарів. Водночас, ми продовжуємо традицію ведення телемостів з іноземними колегами, які працюють в епіцентрах поширення COVID-19. Було проведено 2 телемости з китайськими лікарями, проведено телеміст із українськими лікарями, які повернулись з Італії", - наголошує Ірина Микичак. 

Нагадаємо, коронавірусна хвороба 2019 (Coronavirus disease 2019, або COVID-19) - це гостра респіраторна хвороба, яку викликає невідомий раніше коронавірус SARS-CoV-2. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням хвороби у світі, у всіх країнах ввели карантинні заходи та обмеження. Станом на нині, в Україні за добу 29 квітня зафіксували 540 нових випадків захворювання на COVID-19, загалом наразі 10 406 лабораторно підтверджених, з них - 261 летальних та 1 238 пацієнти одужали.

У Львові та області діють карантинні обмеження: дозволено виходити з дому лише у масках одному або в парах, особам віком від 60 років рекомендовано залишатися вдома. На в’їздах і виїздах до області на трасах встановили карантинні блокпости, де правоохоронці перевіряють усіх, хто прибуває та виїжджає з Львівщини. Станом на 30 квітня у Львові та на Львівщині лабораторно підтверджено 430 випадків інфікування коронавірусом, 14 з них — летальні.



Новини компаній
15:00, Вчора